10 najbardziej niebezpieczniejszych wyzwań. Nastolatki zrobią wszystko dla lajków

Internet przez ostatnie tygodnie nie cichnie od tematu o nowym i modnym wyzwaniu – Tide Pods Challenge. Według doniesień Dailymail w 2018 już 38 nastolatków trafiło do szpitala przez tę niebezpieczną zabawę. Pomimo tego, że wyzwanie spotkało się z ogromną falą dezaprobaty od strony internautów to nie jest to pierwsze niebezpieczne viralowe challenge.

W ostatnich latach “sławę” na social media można łatwo uzyskać, biorąc udział właśnie w takich zabawach. Nastoletni uczestnicy często nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo się narażają. Idą ślepo za przykładem popularnych i prawdopodobnie edytowanych już wideo, które uzyskały tysiące polubień, nie zawahają się naruszyć swoje zdrowie czy nawet życie. Wszystko w celu zbierania lajków – zobacz 10 najbardziej głupich i niebezpiecznych wyzwań w internecie.

1. Choking game

Jednym z pierwszych internetowych zabaw, które zyskały ogromną niesławę było Choking game. Polegało to na dławieniu się nawzajem, by odciąć dopływ tlenu do mózgu, dzięki czemu nastolatki mogły chociaż przez chwilkę poczuć haj, podobny do narkotykowego. Ta zabawa odebrała życie tak wielu nastolatków, że amerykańska stacja Lifetime wydała film uświadamiający, jak niefortunnie może się ta zabawa skończyć.

2. Wyzwanie z lódem i sólą

Kolejnym niebezpiecznym wyzwaniem, przez które nastolatki kończyli w szpitalu z oparzeniem drugiego i trzeciego stopnia, jest właśnie salt & ice challenge. Polega ono na tym, by obsypać się dużą ilością soli następnie położyć na sól lód. Wygrywa ten, kto najdłużej wytrzyma ból. Na szczęście nie zanotowano jeszcze żadnych przypadków zagrożenia życia, ale wielu uczestników na długo zostanie z bliznami tej głupiej zabawy.

3. Car surfing challenge

Wydawałoby się, że mając te naście lat, posiada się też zdrowy rozsądek, by ocenić, co jest bezpieczne, a co nie. Według Washington Post w 2016 roku, gdy wyzwanie było modne, 7 osób zginęło podczas tej zabawy. Najgorsze w tym wyzwaniu jest to, że uczestnicy narażają nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale też innych na drodze.

4. Cinnamon challenge

53 milionów, tyle wyświetleń ma właśnie GloZell na swoim wideo z wyzwaniem cynamonowym. Jest to też wideo z największą ilością wyświetlenia youtuberki, a wszystko to dzięki połknięciu łyżki cynamonu bez popicia wody. Wygląda to niegroźnie, ale przy dużych ilościach, jaką internauci spożywają, cynamon może nawet dostać się do płuc i poważnie uszkodzić gardło i drogi oddechowe.

5. Vodka eyeballing

Tak jak brzmi sama nazwa tego wyzwania, to praktyka konsumowania wódki poprzez wlewanie jej do oczodołów, gdzie jest ona wchłaniana przez błony śluzowe do krwiobiegu. Ta zabawa kończyła się dla uczestników poważnymi zapaleniami i podrażnieniami spojówek.

6. Kylie Jenner Lip Challenge

https://www.youtube.com/watch?v=NAR_dNaDUGY

O tym wyzwaniu słyszała każda dziewczyna. W podążaniu za ponętnymi ustami, jak Kylie Jenner, nastolatki zaczęły ssać specjalne urządzenia lub kieliszki, by powiększyć swoje wargi. Z pozoru wyzwanie wydaje się całkiem bezpieczne, niestety zdarzyły się przypadki, gdzie szklane kieliszki pękły pod ciśnieniem, poważnie okaleczając uczestników.

7. Condom challenge 

Condom Challenge to wyzwanie polegające na włożeniu prezerwatywy do nozdrza i następnie odciągnięciu jej przez gardło i odkrztuszeniu go z ust. Zabawa nie tylko niekomfortowa, ale też obrzydliwa. Biorąc w niej udział, nastolatki narażają się za szansę zadławieniem się.

8. Ghost Pepper challenge

Ghost Peper, zwane także bhut jolokia, są najbardziej pikantnymi paprykami na świecie. Ich ostrość sprawia, że nie nadają się do spożywania solo. Nie tylko powodują rozdzierający ból w jamie ustnej, ale u niektórych osób występują również gorsze reakcje, na przykład rozdarcie dziury w przełyku u jednego z uczestniku wyzwania, według doniesień Business Insider.

9. Fire Challenge

https://www.youtube.com/watch?v=_M-EaCQBQow

Jednym z najbardziej niebezpiecznych wyzwań jest Fire Challenge, podczas którego internauci wlewają na siebie łatwopalne substancje, a następnie podpalają. Taka zabawa nigdy się nie kończy dobrze.

10. Tide Pod challenge

I oczywiście ostatnie, najbarczęściej dyskutowane wyzwanie – Tide Pod challenge. Domyślam się, że będąc młodym, każdy zrobił coś głupiego, ale nie aż w takim stopniu, żeby aż tak się narażać. Moda na prowokowanie siebie do wykonywania głupich rzeczy jest samym w sobie bardzo niebezpiecznym trendem i musi skończyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5215 More posts in Newsy category
Recommended for you
Naprawa samochodu droższa nawet o 42%

Fiat, Opel i Toyota liderem podwyżek W ciągu zaledwie dwóch lat średni koszt naprawy samochodu...