Kalendarz 2017

Wolne dni w 2017 roku – kiedy najlepiej wziąć urlop?

Kiedy wziąć wolne w 2017 roku? Okazuje się, że przyszły rok daje nam mnóstwo możliwości! W 2016 roku takich okazji nie było zbyt wiele, ale odbijemy to sobie już za kilka miesięcy. Już dzisiaj podpowiadamy, kiedy wziąć wolne, aby przedłużyć sobie urlop! A trochę tych dni będzie. Sprawdźcie koniecznie.

Pierwsza okazja, aby wziąć urlop nadarzy się już w styczniu. Niestety nie chodzi o 1 stycznia, który wypada w niedzielę i nie można sobie odebrać za niego dnia wolnego. Mowa tutaj o 6 stycznia, czyli święcie Trzech Króli, które w 2017 roku przypadnie w piątek. Dzięki temu weekend wydłuży się o jeden dzień! Jeśli chcesz mieć trochę więcej laby możesz wziąć urlop w dniach 2-4 stycznia, co wydłuży dni wolne do 9 dni. Nie jest to jednak najlepsza propozycja na nadchodzący rok!

W lutym i marcu niestety nie obchodzimy żadnych świąt, które przyczyniłyby się do tego, że moglibyśmy wziąć zasłużone wolne.

Kwiecień

Kolejna okazja nadarzy się w kwietniu. Dlaczego? Otóż to właśnie wtedy, w dniach 16-17 kwietnia, przypadają święta wielkanocne. Tutaj są dwie możliwości. Pierwsza jest taka, aby wziąć urlop 14 kwietnia i wydłużyć sobie weekend. Druga opcja natomiast jest taka, żeby wziąć wolne po świętach, czyli do 17-21 stycznia. Dzięki temu będziemy mieli dodatkowe 9 dni urlopu!

Maj

Najlepszą opcją na urlop w przyszłym roku jest majówka. Święto Pracy, 1 maja, obchodzimy w 2017 roku w poniedziałek, a Święto Konstytucji 3 maja w środę. Jeśli weźmiemy urlop 2 maja, a potem 4 i 5 to będziemy mieli 9-dniowy urlop! To chyba dość sporo, prawda? Majówka z pewnością będzie słoneczna, więc szkoda nie skorzystać z jej uroków i wyjechać gdzieś z rodziną czy przyjaciółmi.

Czerwiec

W czerwcu przypada Boże Ciało, a konkretnie 15 czerwca. Jak zawsze święto przypada to w czwartek, a więc wpisanie urlopu na 16 czerwca wydłuży labę do 4 dni. Ci bardziej rozrzutni mogą jeszcze wziąć urlop przed Bożym Ciałem, czyli 12,13 i 14 czerwca. Wtedy będzie łącznie 9 dni wolnego! Brzmi nieźle.

W lipcu nie przypadają żadne święta, ale za to można nadrobić w sierpniu.

Sierpień

15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny przypada we wtorek. Jeśli weźmiemy urlop dzień wcześniej, czyli 14 sierpnia to łącznie z weekendem będziemy mieli 4 dni wolnego!

Później we wrześniu i w październiku jest dużo spokojniej, ale kolejna okazja nadarza się już w listopadzie.

Listopad

Święto Zmarłych (1 listopada) przypada w środę. Jeśli zdecydujesz się na dwa dni urlopu przed lub po tym święcie to będziesz mieć 5 dni urlopu. Natomiast jeśli zdecydujesz się na urlop w obu tych terminach to wydłuży się on aż do 9 dni!

W listopadzie przypada jeszcze jedno święte – Dzień Niepodległości (11 listopada). Niestety w 2017 roku przypada on w sobotę, ale na szczęście możemy odebrać sobie wolne w inny dzień.

Grudzień

W przyszłym roku święta Bożego Narodzenia wypadają w dużo korzystniejszy układzie niż tegoroczne. Otóż będziemy świętować w poniedziałek i we wtorek. Później możemy wziąć 3 dni urlopu w dniach 27-29 grudnia i będziemy mieli wolne przez aż 10 dni, ponieważ 1 stycznia przypada w poniedziałek!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ