Wodoodporna kamera kieszonkowa Sony

kamSony zaprezentowało nowy model kamery kieszonkowej – wodoodporna Handycam HDR-GW66VE stworzona z myślą o tych, którzy lubią plażę, nurkowanie, sporty wodne i zimowe.

Kamerą HDR-GW66VE filmy kręcić można nawet 10 metrów pod powierzchnią wody. Jest odporna na pył, brud, temperatury do – 10 ˚C, a nawet przypadkowe upuszczenie. Można więc spokojnie zabrać ją ze sobą i na plażę i na narty. Prosta w obsłudze pozwala z łatwością nagrywać stabilne, płynne filmy Full HD 50p. Wysoka jakość obiektywu Sony i przetwornika obrazu CMOS Exmor R gwarantuje dużą szczegółowość filmu nawet jeżeli kamera używana jest o zachodzie słońca albo wewnątrz pomieszczenia. Stabilizator obrazu SteadyShot z aktywnym trybem, kompensuje skutki drgań i pozwala uzyskać płynne nagranie. Z przodu urządzenia znajduje się dodatkowy przycisk nagrywania, który ułatwia wykonywanie autoportretów kamerą trzymaną w wyprostowanej ręce. kamera

Bardziej zaawansowanych filmowców zadowolić powinna możliwość zapisu obrazu w formacie AVCHD, który zapewnia najwyższą jakość odtwarzania na telewizorze Full HD i nagrań na płytach Blu-ray Disc. Format MP4 umożliwi natomiast szybkie podzielenie się filmami z rodzina i przyjaciółmi w Internecie. 

Dodatkowo firma Sony udostępniła na swojej stronie internetowej darmowy program PlayMemories Home do obróbki materiałów filmowych i zdjęciowych.

Wraz z nową kamerą w sklepach pojawi się szereg przeznaczonych do niej akcesoriów, między innymi usztywniana, wodoszczelna torba, umożliwiająca schowanie kamery od razu po wyjściu z basenu albo z morza.
Handycam HDR-GW66VE  pojawi się w sprzedaży w czerwcu 2013 r.


informacja prasowa, fot. Sony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ