"Władca pierścieni"

„Władca pierścieni”. Powstanie najdroższy serial w historii

Amazon nabył za 250 mln dolarów prawa do serialowej adaptacji „Władcy Pierścieni”. Budżet całej produkcji nie jest znany, ale na pewno będzie to najdroższy serial w historii. 

Znacznie mniej zaproponowały Netflix i HBO. Amazon do współpracy zaprosił Tolkien Estate and Trust, Harper Collins oraz New Line Cinema.

„Władca Pierścieni” to kulturowy fenomen, który zapisał się w wyobraźni całych pokoleń fanów, zarówno poprzez literaturę, jak i filmy. Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Tolkien Estate and Trust, Harper Collins i New Line przy tworzeniu tego serialu, a także podekscytowani możliwością zabrania fanów Władcy Pierścieni na nową, epicką przygodę do Śródziemia.

Sharon Tal Yguado i cała ekipa z Amazon Studios ma wyjątkowe pomysły, które można przenieść na ekran, oparte o oryginalne prace J.R.R. Tolkiena – przyznał Matt Galsor reprezentujący Tolkien Estate and Trust oraz Harper Collins.

Fabuła jednak może zaskoczyć fanów książki – wydarzenia mają się dziać przed… „Drużyną pierścienia”. Czy takie podejście nie spowoduje, że serial będzie kosztowną klapą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ