"Władca pierścieni"

“Władca pierścieni”. Powstanie najdroższy serial w historii

Amazon nabył za 250 mln dolarów prawa do serialowej adaptacji “Władcy Pierścieni”. Budżet całej produkcji nie jest znany, ale na pewno będzie to najdroższy serial w historii. 

Znacznie mniej zaproponowały Netflix i HBO. Amazon do współpracy zaprosił Tolkien Estate and Trust, Harper Collins oraz New Line Cinema.

“Władca Pierścieni” to kulturowy fenomen, który zapisał się w wyobraźni całych pokoleń fanów, zarówno poprzez literaturę, jak i filmy. Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Tolkien Estate and Trust, Harper Collins i New Line przy tworzeniu tego serialu, a także podekscytowani możliwością zabrania fanów Władcy Pierścieni na nową, epicką przygodę do Śródziemia.

Sharon Tal Yguado i cała ekipa z Amazon Studios ma wyjątkowe pomysły, które można przenieść na ekran, oparte o oryginalne prace J.R.R. Tolkiena – przyznał Matt Galsor reprezentujący Tolkien Estate and Trust oraz Harper Collins.

Fabuła jednak może zaskoczyć fanów książki – wydarzenia mają się dziać przed… “Drużyną pierścienia”. Czy takie podejście nie spowoduje, że serial będzie kosztowną klapą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

560 More posts in Film i Teatr category
Recommended for you
Tomasz Sommer
Redaktor naczelny “Najwyższego Czasu” nakręci film o Jedwabnym?

Tomasz Sommer od lat "walczy" z naukową wersją mordu w Jedwabnem. Teraz złożył dokumenty w Polskim...