makłowicz

Wizerunek Makłowicza wykorzystany do promocji TVP. Kucharz odważnie odpowiada

„Nie zmyśla i nie kłamie” – słyszymy w nowym spocie wizerunkowym Telewizji Polskiej. Okazuje się, że nie wszystkie widoczne na wideo osoby zgodziły się, by ich wizerunek promował stację.

Słowa Makłowicza wyrwane z kontekstu

Prezenterzy, dziennikarze i celebryci w spocie z zachwytem mówią o telewizji, która „nie zmyśla i nie kłamie”, „daje na dzieję” i „jest jedyna taka na świecie”. Przynajmniej z tą ostatnią tezą możemy się zgodzić. W spocie wystąpił między innymi znany polski kucharz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz. Jak się okazuje, wypowiedź Makłowicza został wycięty z kontekstu.

Słowa „Smakuje wyłącznie słodko i doskonale”, które padają z ust kucharza w spodzie TVP, zostały nagrane w setce do programu „Bake Off: Ale ciacho!.” Makłowicz zdecydował się odważnie skomentować spot na swoim Facebooku i ujawnić manipulację.

Kucharz walczy o swój wizerunek

–  MOJA WYPOWIEDŹ W TVP ZOSTAŁA ZMANIPULOWANA! – pisze Makłowicz w sprostowaniu na Facebooku.

– Z pewnym opóźnieniem, wywołanym nieobecnością w naszej Ukochanej Ojczyźnie, obejrzałem spot reklamowy Telewizji Polskiej, a w nim siebie, prawiącego komplementy pod adresem tejże. Słowa, których użyłem, dotyczyły programu Bake Off: Ale ciacho! – o czym świetnie wiedzieli realizujący spot – jednak świadomie i bez mej wiedzy zacytowali je w innym kontekście – stwierdza jednoznacznie kucharz.

Makłowiczowi warto pogratulować odwagi. Fani kucharza podejrzewają jednak, że publiczna odpowiedź kucharza zostanie źle odebrane przez władze TVP, a ich ulubiony program kulinarny może zniknąć z ramówki.

–  Szanowny Panie Robercie, niech Pan przejdzie ze swoim programem do jakiejś innej, normalniejszej stacji. Przeżyjemy jakoś przerwę reklamową, która zapewne będzie pojawiać się w połowie każdego programu Pańska klasa, inteligencja i wyrafinowanie zwyczajnie nie pasują do tej propagandowej tuby, którą stało się tvp.

– Panie Robercie niestety, ale obawiam się, że jutro w Wiadomościach dowiemy się, że jest Pan prawdopodobnie rosyjskim szpiegiem

– Panie Robercie – TVPiS nie wybacza sprostowań nie będących zgodnymi z linia partii. Obawiam się wiec, ze Pana program który nota bene uwielbiam i oglądam od lat zniknie wkrótce z anteny – pisali fani pod postem Makłowicza.

Fot. Instagram robertmaklowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ