Wiedeń – nowa stolica luksusu

wieden - sporteuroDo tej pory Wiedeń ludziom kojarzył się z romantycznym miejscem na randkę, gondolą i pięknymi krajobrazami wodnego miasta, jednak od niedawna obserwuje się, iż miasto staje się również atrakcyjnym miejscem na zakupy.

Obecnie obserwuje się że miasto zyskało przychylność wśród bogaczy z krajów arabskich, Rosji oraz Azji, zapanowała moda na luksus, który ma przyciągnąć jeszcze więcej zamożnych turystów.

Wiedeń szczególnie kusi turystów wielkimi hotelami jak słynny Sacher, Bristol czy Imperial, które nie tylko pozwalają odpocząć po całym dniu, a dodatkowo są zatopione w luksusie i bogatych zdobieniach, gdzie najmniejszy element jest przemyślany i dopasowany do całości i tworzy niesamowitą całość. Człowiek, spędzając tam choć jedną noc, czuje się rozpieszczony nie tylko przez niezawodną obsługę, ale również przez wygląd samego pokoju czy hotelu.

Stolica Austrii ma swoją „uliczkę luksusu” – Kohlmarkt, do niedawna uznawaną za jedyny atrybut Wiednia, przyciągający najbogatszą klientelę.

W ostatnich miesiącach w Wiedniu otworzono nowe pięciogwiazdkowe hotele, np. Ritz Carlton i Kempinski (tu noc można spędzić w apartamencie za 15 tysięcy euro). W przyszłym roku otworzą swe podwoje Four Seasons i Park Hyatt. W niedawno otwartym Palais Hansen Kempinski Vienna można już spędzić noc w apartamencie za 15 tys. euro. 

Z kolei w centrum miasta pojawiły się luksusowe butiki: Louis Vuitton, Emporio Armani i Prada, a wkrótce swój własny butik otworzy Yves Saint Laurent.

W Wiedniu można znaleźć sklepy prawie już z każdą wielką marką. Stanowi to mocny argument i zagrożenie dla innych stolic mody, bowiem brakuje nam powodu, aby na zakupy z wyższych półek udać się właśnie gdzie indziej, aniżeli Wiednia.

Wiedeń stosunkowo niedawno, bowiem 20 lat temu, stał się miastem, gdzie zaczęli napływać bardzo zamożni turyści z Azji. Stolica Austrii również wśród europejczyków cieszy się dobrą opinią. Panie, interesujące się największymi projektantami, wybierają się na weekendowe zakupy, zasilając konto butików zarówno najważniejszych projektantów austriackich, jak i światowych ikon mody.wieden1 - sporteuro

Stolica Austrii jest też ulubionym celem wycieczek bogatych Rosjan i turystów z krajów Zatoki Perskiej. Te grupy przepadają za luksusowymi markami i traktują zakupy jako rzecz bardzo poważną. Najwięcej w Wiedniu wydają Chińczycy – średnio jest to 623 euro dziennie. 
Są też lokalni amatorzy luksusowych marek i hoteli. W Austrii mieszka ponad 77 tysięcy milionerów, a najbogatsi są ślepi na kryzys gospodarczy, zostawiając w sklepach pokaźne sumy.

Ada Chmielecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ