wehikuł czasu twierdza wisłoujście

Wehikuł Czasu wraca na Twierdzę Wisłoujście w ostatnią sobotę września

Wehikuł Czasu, czyli największa w północnej Polsce multiepokowa impreza historyczna wraca do Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku. W sobotę 28 września w niezwykłym zabytku zagoszczą rekonstruktorzy z całej Polski. 

Wehikuł Czasu po raz pierwszy zorganizowany został w 2011 roku na Twierdzy Wisłoujście. W ostatnich latach areną Wehikułu była faktoria w Pruszczu Gdańskim. Na ósmą już edycję impreza wraca do korzeni – na Twierdzę Wisłoujście. Ideą Wehikułu Czasu jest przedstawienie historii materialnej – przede wszystkim militarnej – na przestrzeni dziejów. Dotychczas brały w niej ekipy pasjonatów epok od starożytności aż do konfliktów 2. połowy XX wieku. Nie inaczej będzie tym razem – swoje sylwetki przedstawią rekonstruktorzy z całej Polski.

Przez całą sobotę 28 września od godziny 10:00 do 17:30 będziemy mogli spotkać grupy rekonstruktorów z XV-XX wieku, m.in. średniowiecznych rycerzy, muszkieterów XVII wieku i oddziały gdańskiego garnizonu XVIII w., wojska polskie z września 1939 roku oraz – grupę rekonstrukcyjną służby zasadniczej wojska polskiego!

Najważniejszą atrakcją tego dnia będzie walka rycerska przeprowadzona na cele charytatywne. Na początku roku, rycerze z projektu Wynajmijrycerza.pl ogłosili licytację w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, której zwycięzca stoczy walkę z rycerzem w ringu. Śmiałek, zwycięzca licytacji, stoczy pojedynek podczas Wehikułu Czasu w Twierdzy Wisłoujście o godzinie 16:00.

Dla spragnionych zwiedzania dostępne będą: wieża latarni z tarasem widokowym, Dom Komendanta z wystawą archeologiczną, dwie kazamaty oraz bastion fortu położony bezpośrednio nad Wisłą. W wymienionych miejscach oczekiwać na nas będą przewodnicy i przewodniczki Twierdzy Wisłoujście, którzy opowiedzą o wielowiekowej historii gdańskiej fortyfikacji.

Przy ognisku wypieczemy przygotowane przez siebie specjały, zaś w kuchni polowej będzie można zakupić ciepły posiłek. Dostępne będą również leżaki dla osób strudzonych zwiedzaniem.

https://www.facebook.com/wisloujscie/posts/2383882298392352?__xts__[0]=68.ARAIt9tU1fW3QytU6Q2-V4cS8NO76dmHU9t1SAXLhCMZZxI2RVD39XF49H-TCUjHv9Ox2eejz5wMo4XWbYj6vIGod7HR-eEkeka2D1aEfIunAxomZBVGFsMARD4sWEQo7-FIFRfLfhCBrBn4dJuBtMO9a0gbe9PNhuvka5OPGMtEIDlDmg6kbT9fZYIcbHokFOzFPFGlsoMrAI23R-MyGUHcDtno-plu0B3tuYPyrhOelm6l1RXZRDkxxGy8GJqg2C-Y2ZTGwc1GlQcWhLQVkzTwzMfn1SxgVYiRJUgOluyYe-45pPirFhKQmEv2x4xwztrVPH5qioyZmp7Pe8Ry0CxLZA&__tn__=-R

zobacz też: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ