wehikuł czasu twierdza wisłoujście

Wehikuł Czasu wraca na Twierdzę Wisłoujście w ostatnią sobotę września

Wehikuł Czasu, czyli największa w północnej Polsce multiepokowa impreza historyczna wraca do Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku. W sobotę 28 września w niezwykłym zabytku zagoszczą rekonstruktorzy z całej Polski. 

Wehikuł Czasu po raz pierwszy zorganizowany został w 2011 roku na Twierdzy Wisłoujście. W ostatnich latach areną Wehikułu była faktoria w Pruszczu Gdańskim. Na ósmą już edycję impreza wraca do korzeni – na Twierdzę Wisłoujście. Ideą Wehikułu Czasu jest przedstawienie historii materialnej – przede wszystkim militarnej – na przestrzeni dziejów. Dotychczas brały w niej ekipy pasjonatów epok od starożytności aż do konfliktów 2. połowy XX wieku. Nie inaczej będzie tym razem – swoje sylwetki przedstawią rekonstruktorzy z całej Polski.

Przez całą sobotę 28 września od godziny 10:00 do 17:30 będziemy mogli spotkać grupy rekonstruktorów z XV-XX wieku, m.in. średniowiecznych rycerzy, muszkieterów XVII wieku i oddziały gdańskiego garnizonu XVIII w., wojska polskie z września 1939 roku oraz – grupę rekonstrukcyjną służby zasadniczej wojska polskiego!

Najważniejszą atrakcją tego dnia będzie walka rycerska przeprowadzona na cele charytatywne. Na początku roku, rycerze z projektu Wynajmijrycerza.pl ogłosili licytację w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, której zwycięzca stoczy walkę z rycerzem w ringu. Śmiałek, zwycięzca licytacji, stoczy pojedynek podczas Wehikułu Czasu w Twierdzy Wisłoujście o godzinie 16:00.

Dla spragnionych zwiedzania dostępne będą: wieża latarni z tarasem widokowym, Dom Komendanta z wystawą archeologiczną, dwie kazamaty oraz bastion fortu położony bezpośrednio nad Wisłą. W wymienionych miejscach oczekiwać na nas będą przewodnicy i przewodniczki Twierdzy Wisłoujście, którzy opowiedzą o wielowiekowej historii gdańskiej fortyfikacji.

Przy ognisku wypieczemy przygotowane przez siebie specjały, zaś w kuchni polowej będzie można zakupić ciepły posiłek. Dostępne będą również leżaki dla osób strudzonych zwiedzaniem.

Zapraszamy na ostatnią możliwość odwiedzenia Twierdzy Wisłoujście! Przywracamy Wehikuł Czasu Twierdzy Wisłoujście

Opublikowany przez Twierdza Wisłoujście – Muzeum Gdańska Poniedziałek, 16 września 2019

zobacz też: 

Dodaj komentarz

5219 More posts in Newsy category
Recommended for you
Niestosowne stroje panny młodej – czyli jakie?

Czy panna młoda może ubrać się niestosownie? Przecież przygotowuje się do dnia ślubu przez wiele...