Warszawski spacer

Gdzie, co, jak?

To najlepszy czas, by poznać swoje miasto. Ostatnio spacerowanie po Warszawie z przewodnikiem cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy – i nie tylko, bo inne większe miasta też posiadają taką opcję. Nie ma się co dziwić – to doskonała okazja, by lepiej poznać własne miasto. A także zobaczyć je z zupełnie innej, nie znanej do tej pory, strony. 

Tegoroczna zima jest naprawdę łaskawa, a także zachęcająca do aktywnego wypoczynku – oczywiście na świeżym powietrzu. Jeżeli nie macie planów na wolne, zimowe popołudnia i wieczoru – podpowiadamy. Koniec roku to idealny czas na to, by zwolnić. W związku z czym proponujemy wybierać się na tematyczny spacer z przewodnikiem, albo samemu. Co Wy na to? Co powinniście wybrać? My odpowiadamy:

 

 • Rozświetlone Nowe Miasto: 
  -Podczas takiego spaceru możemy się dowiedzieć gdzie znajdował się pierwszy szpital w warszawie. „Co ma wspólnego kościół św. Ducha z Częstochową i gdzie można było kupić wino na lampki. „_Zapraszamy na wieczorny spacer po zaułkach omijanej nowomiejskiej dzielnicy. Podczas spaceru w atmosferze rozświetlonych witryn usłyszymy historie niekoniecznie wszystkim znane_” – zachęcają organizatorzy.”

  Gdzie: Barbakan, ul. Nowomiejska 15/17
  Wydarzenie bezpłatne
 
 • Straszny Spacer po Starówce:
  -Organizatorzy zagwarantowali senne koszmary po tym spacerze. „Nie może zabraknąć na nim żadnego miłośnika opowieści z dreszczykiem. Podczas przejścia przez starówkę dowiedzą się m.in. gdzie znajdowało się kiedyś prosektorium dla wiślanych topielców czy jak pewien wojak przechytrzył diabła wcielonego.
  Kiedy: sobota i niedziela 20:00 – 21:30
  Gdzie: Plac Zamkowy przed bramą Zamku Królewskiego
  Wydarzenie bezpłatne”

 

 • Spacer z duchami w iluminacji świątecznej:
  Podczas tego spaceru groza gwarantowana. „_Zastanawialiście się kiedyś, gdzie w Warszawie straszy ?Jakie są historie związane z duchami ? Warszawa pachnie tajemnicą, trzeba tylko wiedzieć, gdzie pójść, żeby się z nią spotkać. Kto odważny, niech rusza z nami na wieczorny spacer ulicami i zaułkami warszawskiej Starówki – zachęcają organizatorzy wydarzenia.
  Kiedy: sobota o 19:15 – 20:30
  Zbiórka: Rynek Nowego Miasta, pod studzienką
  Wydarzenie bezpłatne.”
 
 • Nocny wesoły spacer po Łazienkach Królewskich ze świątecznymi iluminacjami:
  To już ostatnia okazja do zobaczenia świątecznej iluminacji, która dotarła także do naszych Łazienek Królewskich. „Z tej okazji organizowany jest nocny wesoły spacer, który będzie unikalną okazją, aby zobaczyć jak prezentują się pięknie oświetlone obiekty parkowe. Przewodnik przekaże uczestnikom wie_le ciekawych historii i anegdot. „_Będzie sporo humoru. Przyjdź na ten spacer ze swoimi bliskimi oraz znajomymi” – zachęcają organizatorzy. Na spacerze dowiecie się m.in. co porabiał w Łazienkach Richard Nixon i co się stało z mózgiem marszałka Piłsudskiego?
  Kiedy: sobota, godz. 17:00
  Gdzie: Łazienki Królewskie
  Bilety: udział bezpłatny / dobrowolna darowizna”

 

 • Spacer z katem po Starym Mieście:
  „Zapraszamy na wyjątkowy spacer z katem po Starym Mieście. Podczas wspólnej wędrówki odkryjemy sekrety , ciekawostki i niezwykłe historię Starego Miasta. Cofniemy się do czasów średniowiecznych ale nie zabraknie również opowieści przedwojennych.
  Kiedy: niedziela o 11:00 – 12:30
  Zbiórka : ul. Szeroki Dunaj – 8/10 pod studzienką
  Wydarzenie bezpłatne”
 
 • Wieczorny spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich:
  „To propozycja dla tych, którzy chcą poznać przede wszystkim mniej znane miejsca w Łazienkach Królewskich. Warto się wybrać, ponieważ na co dzień większość zwiedzających nigdy do nich nie dociera. Wielu z nas nawet nie wie o ich istnieniu.
  Kiedy: niedziela o 17:00
  Gdzie: Łazienki Królewskie, ul. Agrykola 1
  Zbiórka: al. Ujazdowskie
  Wydarzenie bezpłatne”

 

 • Spacer po ZOO:
  „Nieważne czy jest lato czy zima – wypad do ZOO to zawsze dobry pomysł. Ogród Zoologiczny to idealna propozycja na spędzenie czasu dla całych rodzin. Z pewnością dobrze bawić się będą nie tylko dzieci! Zobaczycie tam dumne lwy i tygrysy, ogromne słonie, kolorowe, egzotyczne ptaki i całe stada zebr, żyraf czy antylop. Uwaga – wycieczka zajmie minimum kilka godzin.
  Adres: ul. Ratuszowa 1/3
  Bilety: 15/20 zł”
 
 • Spacer po Ogrodzie Botanicznym w Powsinie:
  „Ogród Botaniczny w Powsinie to idealne miejsce aby odpocząć z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu. Rozciąga się na obszarze 40 hektarów, dla odwiedzających udostępnionych jest 30 ha. W ogrodzie udało się zgromadzić ponad 8600 gatunków i odmian roślin. Ich różnorodność zadowoli nawet najbardziej wybrednych.
  Kiedy: Ogród w grudniu otwarty jest codziennie w godz. 9.00-16.00
  Gdzie: ul. Prawdziwka 2
  Bilety: 6-10 zł”

To jak? Jakie miejsca zdążycie odwiedzić do końca roku?

Źródło: https://warszawa.naszemiasto.pl/

Foto: https://warszawa.naszemiasto.pl/

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ