#WarszawNieStrzela – Sylwester bez fajerwerków!

Wielkimi krokami zbliża się sylwester, a więc także wszystkie tematy z nim związane, począwszy od tego – gdzie idziemy, co robimy. Aż do bardziej złożonych problemów – co z naszymi zwierzakami tej nocy i kontrowersyjnymi fajerwerkami! Dziś o tym ostatnim.

Temat wraca do nas jak bumerang, co roku. Bo Noc Sylwestrowa, poza tym, że dla większości to szampańska zabawa, to jednocześnie mega stres i strach dla naszych zwierzaków. Spowodowany wybuchami pokazów sztucznych ogni i fajerwerków. I o ile w mniejszych miejscowościach to problem niewielkiej rangi, tak w największych polskich miastach, typu Warszawa, Kraków, Wrocław itd. to ogromny problem, który wciąż nie został rozwiązany. Jeśli chodzi o Warszawę, już mamy informację, że… w tym roku nie strzelamy! Prezydent miasta – Rafał Trzaskowski, zdecydował i potwierdził informacje. Koniec roku świętujemy bez błysków i huków. W tym roku nie odbędzie się miejski pokaz. Popieramy decyzje. Bo pomimo tego, że to spektakularny efekt, nie możemy tej nocy zapominać o naszych czworonożnych towarzyszach. Ich właściciele są zadowoleni z decyzji prezydenta. Psy nie najlepiej znoszą taką formę ludzkiej zabawy. A nie zapominajmy, że z pierwszymi fajerwerkami spotkać możemy się już w ciągu sylwestrowego dnia – w końcu niektórzy świętują od rana. Psy w tym dniu narażone są na ataki paniki i strachu, grozi im wówczas stan przedzawałowy. Apogeum to oczywiście godzina 00:00. Nasze zwierzaki nie wiedzą wtedy co się dzieje. Najgorzej musi być w schroniskach. Zwierzęta często w tą noc nafaszerowane są lekami ogłupiającymi. Frustracja właścicieli wzrasta z roku na rok. Dlatego też, tradycyjne, oficjalne miejskie obchody obejdą się bez światełek. Stołeczny ratusz nie chcę dokładać się do cierpień pupili. Przykład z Warszawy  wzięły także takie miasta jak: Toruń, Białystok i Olsztyn. Czy ta lista się wydłuży? Sama mam psiaka, więc rzecz jasna – mam nadzieję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3838 More posts in Newsy category
Recommended for you
“Puszka Adamowicza”. Dar serc warty 16 milionów złotych

Na Facebooku zakończyła się akcja Ostatnia puszka Pawła Adamowicza, którą zorganizowała Patrycja Krzymińska. Internetowa zbiórka...