Warszawa w telefonie

Foursquare to aplikacja, która pomaga znaleźć najlepsze miejsca w danym mieście. Oceniać może każdy, kto ściągnie ją na swój telefon. Na tym jednak nie koniec. Oprócz pomocy w znalezieniu idealnej kawiarni, czy galerii sztuki, Foursquare ma też inne ciekawe zastosowania.

www.thewestsidestory.net

Wchodząc na stronę foursquare.com, od razu widzimy kilka miejsc i rekomendacji. Aplikacja pobiera informacje, o tym, w jakim mieście się znajdujemy i pomaga znaleźć to, co akurat nas interesuje – bary, galerie handlowe, czy nawet trasy na spacer. Możemy też szukać szczegółowo, gdzie zjemy posiłek wegański, włoski, fast food. Ze strony dowiemy się nie tylko, gdzie mamy iść, ale też czy miejsce jest warte odwiedzenia. Ludzie komentują swoje wrażenia, delektując się jeszcze ulubioną kawą przy stoliku w małej knajpce. Oprócz tego możemy obejrzeć zdjęcia, które zamieszczają w serwisie. Po kliknięciu na konkretną nazwę miejsca, pojawia się cała galeria wnętrz, osób, posiłków, a nawet ich autorów. Dzięki temu rekomendacje, jak i zażalenia są bardziej wiarygodne. Kolejnym zastosowaniem aplikacji jest to, że możemy zobaczyć, gdzie w danej chwili są nasi znajomi. Wystarczy, że oznaczą się w konkretnym miejscu. Możliwe jest też sprawdzenie ilości przebywających tam klientów, jeśli tylko wykorzystają Foursquare, żeby podzielić się tą informacją z innymi.


Chociaż strona jest stworzona w języku angielskim, posiada już wielu polskich użytkowników, którzy chętnie oceniają mniej i bardziej znane miejsca w całym kraju. Na całym świecie zarejestrowało się już ponad 50 milionów osób.


Aplikacja jest dostępna nie tylko na telefony z androidem. Można korzystać z niej również na komputerze.


Ada Koperwas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ