Uwolnij się albo zgiń!

Jeśli znudziło się wam przesiadywanie w knajpkach i kawiarniach, gapienie się na zepsuty most nad Wisłą i zaliczanie kolejnych hałaśliwych koncertów, czas na wypróbowanie rozrywki nieco mniej konwencjonalnej. W ostatnim czasie jak grzyby po deszczu, którego tego lata u nas nie brakuje, pojawiają się w Warszawie kolejne „escape roomy”, a ich właściciele obiecują zabawę, jakiej nie doświadczyliście od lat słodkiego dzieciństwa. Tylko co niezwykłego jest w zamykaniu siebie ze znajomymi w dziwnie wyglądającym pokoju?

fot. www.thegreatescape.info

Pod nazwą „escape room w świecie rzeczywistym” (real-life escape room game) kryje się zespołowa gra logiczna, której kluczowym motywem, jak sama nazwa wskazuje, jest zamknięcie uczestników gry w przygotowanym do tego celu pokoju. Jeśli w ciągu 60 (lub mniej) minut uda im się odnaleźć i rozszyfrować wszystkie znajdujące się w nim wskazówki, będą mogli bezpiecznie wyjść na zewnątrz – w przeciwnym razie ich los będzie oczywiście bardzo nieciekawy. O atrakcyjności „escape roomów” decyduje to, że opowiadają one pewną historię i tym samym zmuszają uczestników gry do wczucia się w określoną rolę. Co zatem do zaoferowania mają warszawskie pokoje ucieczki?

W Escape Game możemy zrealizować jeden z dwóch dostępnych scenariuszy – łatwiejszą „Komnatę zbrodni” lub bardziej wymagającą „Chatę pustelnika”. W Captivity uciekać będziemy z pokoju „Gra o tron”, utrzymanego w wojennym klimacie pokoju „U-boot” albo pozwalającego na puszczenie wodzy fantazji pokoju „Iluzja”. House Escape wprowadza uczestników w scenerię rodem z horroru, którą możemy podziwiać w przerażającym pokoju „Piła SAW – Sala Operacyjna”. Z kolei Let Me Out proponuje 45-minutową zabawę w pokoju „Retro” oraz „W mroku”.

Z pokojów pełnych zagadek niekoniecznie musimy uciekać – czasami chodzi o wykonanie jakiegoś trudnego zadania, rozwikłanie zagadki czy na przykład zdemaskowanie mordercy na podstawie znajdujących się w nim wskazówek. W ofercie Enigma Room znajdują się pokój „Biuro Szyfrów”, pokój „PRL” oraz pokój „Cela”. W Quest-room możesz zmagać się z zagadkami nawiedzonego pokoju „Uwolnij ducha” lub poszukiwać złota w pokoju „Skarb piratów”. W szpiegów i detektywów można bawić się w Uwięzionych, gdzie dostępne scenariusze obejmują „Misję specjalną CIA”, „Powstanie warszawskie”, „Szyfr Da Vinci” i „Grę Detektywistyczną”, a po wykonanym zadaniu można odpocząć i wymienić się wrażeniami w „Chill Roomie”. Z kolei Room Escape ma do zaoferowania wypełnione dziwnymi substancjami „Laboratorium”, pełną niepokojących sprzętów „Piwnicę”, a dla fanów starych filmów przygodowych – pokój „Indiana”. Zagadki rozwiązywać możemy również w Locked Room – znajdują się tam dwa pokoje – ten z numerem 1 przeznaczony jest dla początkujących graczy oraz na przykład rodzin z dziećmi, ten z dwójką nazywany jest przez swoich twórców najtrudniejszym tego typu pokojem w Warszawie.

Do wszystkich „escape roomów” trzeba się wcześniej zarejestrować, a ceny różnią się zwykle w zależności od wybranego terminu. Gra przeznaczona jest zazwyczaj dla 2-5 graczy.

_______________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ