5 najlepszych aplikacji dla uczniów

1 września już za nami. Uczniowie za chwilę przystąpią do pierwszych sprawdzianów i kartkówek. Studenci jeszcze mają chwilę wytchnienia. Bez względu na to czy jesteś uczniem gimnazjum, liceum czy studentem to z pewnością nieodłącznym elementem Twojego wyposażenia szkolnego jest telefon komórkowy. Z tej oto prostej przyczyny powstał ranking 5 najlepszych aplikacji na smartphone’y dla uczniów i studentów.

Źródło: doyoufancysomeenglish.wordpress.com

iMathematics

Aplikacja dostępna zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Oferuje ona dostęp do ponad 120 tematów oraz około 700 formuł i definicji. Dodatkową atrakcją jest kalkulator i kalkulator graficzny, czyli podstawowe narzędzia w życiu matematyka. Istnieje również możliwość wyboru wersji bezpłatnej i płatnej, która jak to zwykle bywa oferuje szerszy pakiet usług.

Speeq

To jedna z najbardziej znanych aplikacji do nauki języków obcych. Ta pozwala na naukę angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Dużym plusem dla tej aplikacji jest ogromna baza słówek i zwrotów, a także interfejs, który zachęca do nauki.

Tłumacz Google

Ta aplikacja jest doskonałym uzupełnieniem poprzedniej. Świetnie sprawdzi się w nagłej sytuacji, w szkole czy na mieście. W końcu nie ma to jak stary i sprawdzony Tłumacz Google w wersji mobilnej.

inClass

Życie szkolne, a tym bardziej studenckie jest bardzo bujne. Aby je uporządkować z pomocą przychodzi aplikacja inClass. Może być zarówno kalendarzem, jak listą do uporządkowania szkolnych obowiązków. Aplikacja pozwala również na stworzenie wirtualnych zeszytów, które może przeznaczyć na konkretne przedmioty, a także na notatki: dźwiękowe, pisemne i w formie filmów.

Converter Plus

To prosta w obsłudze aplikacja, która służy do przeliczania rozmaitych jednostek. Dzięki niej, sprawnie i szybko przeliczymy m.in. waluty, wagę, odległość, powierzchnię, energię, prędkość, temperaturę i wiele innych. Z pewnością przyda się na matematyce czy fizyce.

Patrycja Ceglińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ