Wampirzy lifting

Taką nazwę nosi ten kontrowersyjny, ostatnio popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykorzystuje osocze naszej krwi. Powoduje, że wyglądamy o kilka lat młodziej. Nic dziwnego, że chętnie poddają się mu gwiazdy zagraniczne i polskie. Przeczytaj, na czym polega i dlaczego ma takie powodzenie.

Źródło: www.mirror.co.uk

Co to jest wampirzy lifting?

Jest to naturalny, niechirurgiczny zabieg polegający na wstrzyknięciu pacjentowi jego własnego osocza bogatopłytkowego, zawierającego czynniki wzrostu, które według wielu specjalistów mają istotne znaczenie w procesie regeneracji i gojenia skóry.

Na czym polega ten zabieg?

Na początku pobierana jest od pacjenta próbka krwi. Lekarz wykorzystuje jej odwirowaną część, która jest przezroczysta i nie posiada już czerwonych krwinek. Do osocza lekarz dodaje odczynnik (trombina, chlorek wapnia), który pobudza płytki krwi do tworzenia cytokin. Odpowiedzialne są one m.in. za odnowę tkankową, wzrost i rozwój komórek. Uzyskany preparat wstrzykuje się w skórę. Zabieg trwa ok. 60 min Jego cena waha się w granicach 950 − 2000 zł.

Dla kogo „wampirzy lifting”?

Szczególnie dedykowany jest osobom, których skóra zaczyna tracić jędrność i elastyczność oraz pojawiają się pierwsze zmarszczki. Płytki krwi mają stymulujący wpływ na komórki naskórka (keratynocyty) oraz skóry właściwej (fibroblasty). Aktywują syntezę glikozaminoglikanów, włókien kolagenowych oraz powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Pobudzają także do wzrostu mieszki włosowe, dlatego polecany jest ludziom borykającym się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz rozstępami. Ten zabieg będzie idealny dla pacjentów, którzy oczekują naturalnego wyglądu. Można go zastosować w terapii redukującej rozstępy. Zabiegowi mogą nawet poddać się osoby, u których występują reakcje uczuleniowe, gdyż wykorzystywane osocze jest biologicznie obojętne.

Nie taki bezpieczny

Zdaniem wielu lekarzy może on wywoływać choroby autoimmunologiczne. Przed rozpoczęciem należy być absolutnie pewnym, że ostrzyknięcie pacjenta jego osoczem nie będzie dla niego szkodliwe. Podawanie go wraz z kwasem hialuronowym może spowodować zatory w organizmie. Przeciwskazaniem do zabiegu jest ciąża oraz karmienie piersią, a także zmaganie się z chorobami nowotworowymi i hematologicznymi oraz przyjmowanie środków przeciwkrzepliwych.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ