Trwa Movember! Co to takiego?

Wąsy w stylu Charliego Chaplina, Hulka Hogana, a może Salvadora Dali? Każdy zarost jest piękny i każdy męski – szczególnie w listopadzie. Dlaczego? Bo trwa Movember! To wyjątkowe przedsięwzięcie, które ma zachęcić Panów na całym świecie do troski o swoje zdrowie.

Źródło: findingmyvoicehere.com

W ramach akcji Movember mężczyźni na całym świecie zapuszczają zarost i wymieniają się zdjęciami swoich wąsów. Po co? Żeby zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze zdrowie jest modne, a faceci powinni dbać o to, co mają… najcenniejszego. Innymi słowy to miesiąc, w którym przypomina im się, że mają zadbać o swoją męskość i profilaktykę onkologiczną. A po drugie – wspieranie akcji społecznych może być dobrą zabawą. Akcja skupia się głównie wokół Panów, ale również Paniom zdarza się w listopadzie od czasu do czasu zalotnie podkręcić wąsa.

Jak to wszystko się zaczęło?

Nazwa akcji pochodzi z połączenia dwóch angielskich słów: moustache (wąsy) oraz November (listopad). Jej inicjatorami jest grupa przyjaciół z Australii, którzy w 2003 roku postanowili przywrócić rangę pięknemu męskiemu zarostowi, jaką są wąsy. Namówili znajomych, by przez cały listopad zapuszczali wąsy. Akcja spotkała się z tak olbrzymi zainteresowaniem, że postanowili wykorzystać ją, do wspierania innej ważnej męskiej sprawy – profilaktyki raka jąder i prostaty.

Jak wygląda Movember w Polsce?

Wąsate szaleństwo już się zaczęło. W mediach społecznościowych hulają zdjęcia wąsatych mężczyzn i kobiet oznakowane #jamesonmovember.  Warto też wpaść na jedną z imprez, które odbędą się we Wrocławiu (06.11, Nienota), Gdańsku (10.11, Główna Osobowa), Łodzi (13.11, Dom), Krakowie (14.11, Prozak 2.0) oraz Warszawie (28.11). W trakcie tych wyjątkowych wydarzeń, oprócz świetnej zabawy zbierane będą fundusze na rzecz akcji Movember Polska 2015, które zostaną wykorzystane do opracowania edukacyjnej książki dla panów, by wiedzieli jak prawidłowo dbać o „męskie sprawy”. Goście imprez będą mieli okazję do zrobienia sobie „wąsatego” zdjęcia poprzez specjalną aplikację, lub z pięknym sztucznym wąsem, rozdawanym przez hostessy. A wszystko to w towarzystwie irlandzkiej whiskey Jameson.

Chcesz wesprzeć Movember? Namów swojego ukochanego, brata lub męża, aby zapuścił lub doczepił wąsy, zrobił sobie zdjęcie i oznaczył #jamesonmovember.

_____________________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ