Twoje ciało też tak wygląda podczas miesiączki

Twoje ciało też tak wygląda podczas miesiączki? Nie jesteś sama! Vlogerka przełamuje tabu!

Malin Olofsson, szwedzka vlogerka, pokazała zdjęcie z dużym brzuchem. Na początku fani myśleli, że gwiazda fitnessu jest w ciąży. Jednak okazało się, że dziewczyna opublikowała to zdjęcie, aby pokazać jak zmienia się jej ciało podczas miesiączki. Ten problem dotyka milionów kobiet na świecie! Czy warto załamywać ręce z tego powodu?

Body positive

Malin Olofsson, szwedzka vlogerka, ma za sobą walkę z anoreksją. Dziewczyna jeszcze półtora roku temu miała znaczną niedowagę, prawie nic nie jadła, brakowało jej siły i chęci do życia. Na szczęście udało jej się przezwyciężyć wyniszczającą chorobę.

Teraz 27-latka promuje zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Szczególnie polubiła treningi z obciążeniem, które doskonale kształtują kobiecą sylwetkę. Vlogerce zależy, aby kobiety zawsze akceptowały swoje ciało, nawet wtedy gdy zbliża się miesiączka, a ich figura znacząco się zmienia.

APRIL 5 I am feeling good about life. I find meaning within my life, within most things that I do. I love being social and to be in places where there's a lot of people. I do see that other people appreciate my company. I feel strong, independent and confident within myself. Whatever obstacle I might come across I'm confident that I can handle it. I feel good about my future and I'm looking forward to continue living my life. I laugh a lot. I like my job. I love people. I love myself. I love my body. I feel worthy. I have a lot of energy. I don't take things too serious. I rarely critizise myself. When I make a mistake I let it go quickly. I know that my mistakes do not define me or my worth. I love life. ——————————————– APRIL 8 I don't feel like I'm really 'here'. My mind is clouded. It feels like I'm just in between sleeping and being awake. I am tired all the time, everything is exhausting. Everything feels meaningless. I feel worthless, useless. I want to be alone, away from people. I feel like everyone is watching me, judging me. I feel awkward whenever I encounter another person. I don't know how to socialize and interact with people. I feel depressed. I cry all the time, the darkness within me is just too much. The anxiety is constantly present and it tears me apart from within. I can't stand myself. I hate everything. I hate my job. I hate myself. I hate who I am around other people. My body is heavy, swollen, ugly, wrong. I take everything personal. I critizise and blame myself for everything that's wrong in this world. I can't remember anything that's good with my life. I replay every situation that has ever felt wrong. I can't stand living. ——————————————– -Ok, so this is my reality. This is how much PMS influences my body and state of mind. I know that many people with ovaries can relate to this. It might be milder and it might be worse. I just want to remind you that it will pass. I know it's really hard to remember when you have 'Pass me the shot-gun type of PMS' but you are strong, you have powered through it before. YOU ARE NOT ALONE ❤

A post shared by MALIN 🌱 (@malinxolofsson) on

Męczący PMS

Wiele kobiet cierpi na zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS), który objawia się kilka dni przed menstruacją i trwa nawet podczas miesiączki.  PMS charakteryzuje się m.in. obniżonym nastrojem, rozdrażnieniem, a także obrzmieniem piersi, wzdętym brzuchem oraz przybraniem na wadze, co jest związane z zatrzymywaniem się wody w organizmie. Wszystkie te objawy powodują, że wiele pań czuje się wtedy nieatrakcyjnie, a swoje ciało traktuje jak wroga.   

Hey guys, let's be real for a moment. No, I'm not pregnant, and no, this is not a food-baby ❌ This is how pms looks like for me, and many other women. And it's nothing to be ashamed of. It is simply water retention and yes, it is really uncomfortable. But you know what makes it even more uncomfortable? -walking around hating your body because of it. There are already a lot of hormones effecting your mental state in quite a difficult matter, and during this period many of us need some extra self-care and gentleness. Trying to fight your physical body and how it appears during this time will not be a good idea since you're already more sensitive to physical neglect and self-loathing. It is really important that you learn to love yourself no matter how your body looks/how you perceive it – 'cause your body's shape/size/form will not be a constant factor. And this is what I look like for at least one week a month. And that is many weeks in a lifetime. So, I wanted to show you this – to show you that it is ok, that no one looks like the pictures they post on instagram at all times. We choose to show others what we are proud of – but I think it is important to be proud of the totality of you – to learn to be proud of you, no matter what your body looks like. Thanks for your support, love you guys 💕

A post shared by MALIN 🌱 (@malinxolofsson) on

Twoje ciało też tak wygląda podczas miesiączki? Nie jesteś sama!

Tymczasem Malin Olofsson przekonuje, że w „te dni” kobiece ciało potrzebuje szczególnej troski oraz uwagi. Zamiast narzekać na swoją figurę czy objadać się kolejną porcją słodyczy, lepiej zaakceptować siebie, bez względu na to, jak się wygląda. Miesiączka jest nieodłącznym elementem życia każdej kobiety, dlatego warto się do niej przyzwyczaić. Gwiazda zwraca też uwagę, że nikt nie wygląda szczupło i atrakcyjnie przez cały czas.  

“Nie, nie jestem w ciąży. Nie jest to też ciąża spożywcza. Tak wygląda ciało w trakcie PMS, moje i wielu innych kobiet. Tak wyglądam przez co najmniej tydzień w miesiącu. I tak będę wyglądać przez wiele tygodni w moim życiu. Nie ma się czego wstydzić, to jest zatrzymanie wody w organizmie, które nie należy do komfortowych uczuć. Ale wiecie, co jest bardziej niekomfortowe? Narzekanie na swoje ciało i mówienie, jak bardzo się go nienawidzi w te dni. To czas, w którym nasze hormony buzują i wiele z nas potrzebuje szczególnej troski oraz delikatności. Ważne, aby zamiast jeszcze bardziej się dołować, pokochać swoje ciało i zaakceptować je takim, jakie jest. Dzięki temu będziemy lepiej się czuć – nauczcie się być dumne z siebie, bez względu na rozmiar czy wygląd sylwetki” – napisała vlogerka pod zdjęciem.

Która z was podpisuje się pod tym przesłaniem? My na pewno!

—————————————————————————————————-

Źródło zdjęć: www.instagram.com/malinxolofsson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

88 More posts in Dieta i Fitness category
Recommended for you
burger king
Klasyczna wołowina czy wersja wegańska? Zobacz, jakie burgery wybierają Polacy

Ikona świata fast foodów? Bez dwóch zdań: burgery. To kultowe już danie kuchni amerykańskiej podbiło...