Twister – wkręć się i działaj!

Do wakacji coraz bliżej. Zanim wyrzucisz książki przez okno i wskoczysz w ulubiony strój kąpielowy, warto trochę popracować nad swoim ciałem. Która z nas nie marzy o seksownym wcięciu w talii, zgrabnych biodrach i jędrnych pośladkach? Nic prostszego. Pakuj do plecaka twister i ćwicz dziesięć minut dziennie, a pierwsze zmiany zauważysz już po dwóch tygodniach. Dodatkowo poprawisz kondycję i nabierzesz więcej chęci do działania, a stąd już krótka droga do pewności siebie. Sprawdź!


fot: aliexpress.com

Twister to bardzo prosty w użyciu sprzęt fitness. Pomaga w szybkim czasie wyrzeźbić sylwetkę i raz na zawsze pożegnać zbędne centymetry. Regularne ćwiczenia połączone z dietą dają naprawdę znakomite efekty. Obroty na twisterze wzmacniają często pomijane w treningu mięśnie skośne brzucha, a to powoduje, że znienawidzona przez panie oponka znika bez śladu. Dynamiczne skręty bioder to o wiele lepszy sposób na spalenie zgromadzonej tam tkanki tłuszczowej niż katowanie się tradycyjnymi brzuszkami.

 

Popularny pogromca boczków składa się z obrotowego talerza i elastycznych linek z uchwytami, które nie tylko pomagają utrzymać równowagę, ale też uaktywnić górne partie ciała. W droższej wersji talerz pokrywają specjalne wypustki, których zadaniem jest masaż stóp. Warto pozwolić sobie na taką przyjemność, zwłaszcza po całym dniu biegania w szpilkach, i zainwestować parę złotych więcej. Poza tym, działanie masujące świetnie wpływa na nasze samopoczucie. Niweluje ból głowy, stymuluje przemianę materii, a przede wszystkim zwalcza stres. Poprawia się krążenie krwi, więc trening jest efektywniejszy.

 

Co prawda, sam masaż nie wystarczy, za to pozytywne nastawienie i motywacja to już połowa sukcesu. Ćwiczenia na twisterze angażują w szczególności mięśnie dolnej partii ciała. Polegają na obracaniu się w prawo i w lewo na lekko ugiętych nogach – podczas obrotu klatka piersiowa musi zostać nieruchoma. Można połączyć ćwiczenia i w tym samym czasie rozciągać ramiona za pomocą linek (lub w oddzielnym ćwiczeniu wykonać 15 podciągnięć w 3 seriach). Na początek zaleca się ćwiczyć 3 razy w tygodniu przez około 10-15 minut. Oczywiście z czasem zwiększasz intensywność treningu nawet do 30 minut dziennie. Uwaga! Nie przesadzaj. Za dużo ćwiczeń może spowodować poważne przeciążenie kręgosłupa.

 

Na twisterze z powodzeniem możesz ćwiczyć w domu. Bez problemu schowasz go do szafy, a ponieważ waży niecały kilogram, zabierzesz wszędzie ze sobą. W trakcie ćwiczeń proponujemy założyć słuchawki z ulubioną muzyką lub włączyć telewizor. To z pewnością pomoże przetrwać początki, bo największą zmorą treningu na tym urządzeniu jest nuda.

 

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale przecież można przymknąć oko na monotonię ćwiczeń i trochę się zmęczyć, gdy od talii osy dzieli parę kroków, a w kalendarzu połowa maja. Systematyczne twistowanie to niezawodny sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Pozwala wysmuklić talię, wyrzeźbić uda i pośladki, spalić tkankę tłuszczową z brzucha. Do tego nie obciąża stawów i wzmacnia kręgosłup. Gotowa do działania?


____________________________

 

Jeśli jesteście gotowe do podjęcia wyzwania, duży wybór twisterów znajdziecie tutaj!

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ