Gromee ocenia szanse Tulii na Eurowizji!

Tulia na Eurowizji. Kto będzie największą konkurencją?

W tym roku na Eurowizji nasz kraj będzie reprezentował żeński zespół Tulia, który wykonuje muzykę folkową. Z jakimi państwami zmierzy się w półfinale i finale i kto będzie największą konkurencją?

Tulia na Eurowizji. Kto będzie największą konkurencją?

Tulia to polski żeński zespół wokalny, który wykonuje muzykę folkową, założono go w 2017 roku. Jest laureatem konkursu Premier podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także zespół dostał Fryderyka za fonograficzny debiut roku. Artystki z piosenką „Pali się” (Fire of love) będą reprezentować nasz kraj w Izraelu na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Jak internauci oceniają ten utwór? Zdania są podzielone!

„Powodzenia w Maju, zróbmy tak, by jednak ogniowa straż była potrzebna, bo musi być ogień :)”

„Wybór Tulii na reprezentanta w Eurowizji pozostawił we mnie mieszane uczucia,. Z jednej strony dobrze, że nie pojedzie kolejna popowa gwiazdka bez charyzmy i pomysłu na siebie, a z drugiej, mam wątpliwości czy polski folk jest w stanie zauroczyć Europę. Mam nadzieję że ich piosenka będzie mocna, chwytliwa i wyrazista – wówczas wszystko będzie możliwe. Pozdrawiam fanów Eurowizji”,

„Z tą piosenką równie dobrze możemy być w top 10, jak i zająć ostatnie miejsce w półfinale, wszystko będzie zależało od stagingu’ – czytamy w komentarzach pod piosenką.

Najwięksi konkurenci

Tulia 18 maja zaśpiewa w półfinale, a tam zmierzy się z 9 innymi krajami. Polki będą konkurować z reprezentantami Słowenii, Białorusi, Czech, Czarnogóry, Cypru, Serbi, Finlandii, Węgier, Estonii, Portugalii, San Marino, Islandii, Gruzji , Australii, Belgii i Grecji.

Bukchmacherzy podają, że największymi rywalami Tuli będą Cypr, Islandia, Grecja oraz Portugalia. Polskie wokalistki mają 1 proc. szans na wygraną i w zestawieniu zajmują 30. miejsce na 41 państw.

W drugim półfinale o miejsce w finale zmierzą się: Szwajcaria, Szwecja, Irlandia, Austria, Mołdawia, Łotwa, Rumunia, Dania, Armenia, Albania, Azerbejdżan, Macedonia, Norwegia, Rosja, Holandia, Chorwacja, Litwa oraz Malta.

Naszym reprezentantkom już teraz życzymy powodzenia!

https://www.facebook.com/bandTulia/photos/pcb.399686237255469/399763497247743/?type=3&theater

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: commons.wikimedia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ