Trening fitball

Trening fitball to nic innego jak wykonywanie ćwiczeń przy użyciu gumowej piłki gimnastycznej. Z zajęć tych korzystać mogą osoby w każdym wieku, kobiety w ciąży i po porodzie, a także osoby cierpiące na osteoporozę i schorzenia kręgosłupa. Trening z piłką odciąża stawy, modeluje mięśnie brzucha i poprawia równowagę. Nic więc dziwnego, że zrewolucjonizował rynek fitnessu.

holmesplace.es

Przykładowy zestaw ćwiczeń fitball

Rozpocznij od ułożenia się plecami na piłce, a następnie postaraj się zrobić mostek. W ten sposób skutecznie rozciągniesz mięśnie brzucha i zrelaksujesz się.

Połóż się na plecach. Piłkę trzymaj między stopami i wyprostuj ręce w łokciach. Unoś jednocześnie ręce i nogi, przekazując piłkę do rąk. Teraz powoli wracaj do pozycji leżącej, a następnie znowu unoś ręce i nogi, przekazując tym razem piłkę nogom. Wykonaj 2 serie po 12 powtórzeń.

Połóż się na plecach, trzymając piłkę stopami. Unieś je lekko nad ziemię. Oderwij tułów od podłogi, a ramiona wyciągnij przed siebie. Nie zapominaj o napinaniu mięśni brzucha. Wytrzymaj kilka sekund w tej pozycji. Wykonaj 2 serie po 10 powtórzeń.

Połóż się na plecach, a dłonie ułóż za uszami. Nogi ugięte w kolanach ustaw na piłce. Następnie wyprostuj prawą rękę i lewą nogę, starając się zbliżyć je do siebie. Zmień nogę i rękę. Wykonaj 2 serie po 10 powtórzeń dla każdej strony.

Połóż się na plecach, trzymając piłkę stopami. Następnie unieś wysoko biodra, które podtrzymuj dłońmi. Nogi utrzymuj w jednej linii z tułowiem. Wytrzymaj kilka sekund w tej pozycji. Wykonaj 2 serie po 10 powtórzeń.

Połóż się na piłce, opierając na niej odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dłonie ułóż za uszami. Nie zapominając o napinaniu mięśni brzucha, powoli unoś i opuszczaj tułów. Przy spięciu mięśni wyciągaj ramię do przeciwległego kolana, wymodelujesz w ten sposób mięśnie skośne brzucha. Wykonaj 2 serie po 15 powtórzeń.

Połóż się na plecach, trzymając piłkę stopami i łydkami. Przenoś piłkę za głowę. Nogi powinny być ułożone równolegle do podłoża. Wytrzymaj kilka sekund w tej pozycji. Powoli wracaj do pozycji wyjściowej. Wykonaj 2 serie po 10 powtórzeń.

Połóż się na plecach i wyprostuj nogi, pięty ustawiając na piłce. Dłonie połóż za uszami. Napinając mięśnie brzucha i jednocześnie skręcając tułów, przyciągaj kolano do przeciwległego łokcia. Wykonaj 2 serie po 12 powtórzeń.

Połóż się na plecach, a dłonie ułóż za uszami. Nogi ugięte w kolanach oprzyj na piłce, tak aby uda i łydki stykały się z nią. Teraz odrywaj łopatki od podłogi, intensywnie napinając przy tej czynności mięśnie brzucha. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Połóż się na plecach, trzymając piłkę stopami. Dłonie połóż za uszami, a nogi trzymaj proste w kolanach. Odrywaj łopatki od podłoża i wykonuj naprzemienne skręty piłki. Wykonaj 2 serie po 12 powtórzeń.

Źródło: fit.pl

Paulina Rożej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ