Slow jogging – truchtaj do celu!

Pod pojęciem „slow jogging” kryje się specjalny rodzaj biegania, któremu sprosta nawet największy leń! Technika slow joggingu jest prosta i przyjemna, a sam trening przynosi wiele korzyści dla naszego ciała i samopoczucia. Zobaczcie czym jest slow jogging i jak go uprawiać!

slowjog life4style

Trochę historii                                            

Slow jogging (ang. wolne bieganie) to metoda biegania wywodząca się z Japonii. Jej prekursorem jest profesor Hiroaki Tanaka z Uniwersytetu Fukuoka. To właśnie on wynalazła sposób, jak umilić bieganie wszystkim, którzy tego nie lubią.

Profesor Tanaka przez wiele lat prowadził badania w Instytucie Fizjologii Sportu, które podsunęły mu pomysł na stworzenia slow joggingu. Odkrył, że najlepiej na nasze ciało i umysł wpływa 30-60 minut dziennego wysiłku fizycznego, jednak takiego, który nie obciąży organizmu i będzie wykonywany z uśmiechem na twarzy. Taki jest właśnie slow jogging!

Z czym to się je?

Ogromnym plusem takiego treningu jest to, że możemy go wykonywać bez względu na wiek, masę czy kondycję fizyczną. Slow jogging polega na powolnym bieganiu, często porównywanym ze spacerem lub truchtaniem. Najlepiej wykonywać około 1/3 całego kroku i opadać na śródstopie. Nie powinno się również zbytnio wymachiwać ramionami. Zalecany czas slow joggingu to 30-60 minut dziennie.

To fakt, że metoda powolnego biegania może wyglądać nieco zabawnie, jednak slow jogging staje się coraz bardziej popularny. Chętnie uprawiają go również gwiazdy i celebryci. Co ciekawe, ważnym elementem tego sportu jest również rozmowa! Dlatego fajnie uprawiać slow jogging parami.

Pełno benefitów!

Dlaczego slow jogging jest lepszy od zwykłego spacerowania? Ponieważ angażuje znacznie więcej mięśni i poprawia kondycję organizmu. Poprawia również wytrzymałość i dwukrotnie zwiększa ilość spalonych kalorii. Slow jogging również świetnie wpływa na kondycję umysłu. Powszechnie wiadomo, że dawka codziennego ruchu ma ogromny wpływ na procesy starzenia, a badania profesora Tanaki udowodniły, że osoby uprawiające powolny jogging regularnie przez 6 miesięcy miały zwiększoną ilość komórek mózgowych.

Co więcej, slow jogging to również świetna forma rozrywki! Pracujemy nad sylwetką, poprawiamy kondycję i własne samopoczucie. Pamiętajmy również o słowach profesora Tanaki, który powtarza, że do slow joggingu niezbędny jest uśmiech!

_______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ