To koniec zmęczonych nóg

Wiele osób zmaga się z problemem zmęczonych i ociężałych nóg, powodem może być siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, żylaki, częste chodzenie w butach na wysokim obcasie, nadwaga lub predyspozycje genetyczne. Niestety dla wielu osób zmiana trybu życia na bardziej aktywny jest niemożliwa ze względu na brak czasu, zalecenia lekarza lub wiek, w takich sytuacjach należy szukać alternatywy, dzięki której poczujemy się lepiej.

Doskonałym rozwiązaniem są podkolanówki, pończochy oraz rajstopy uciskowe. Dzięki takim produktom nie tylko poczujemy ulgę, ale również dopasujemy je do naszego stylu, ponieważ w sklepie internetowym compression-fashion możemy kupić całą gamę klasycznych modeli oraz wiele kolorowych i ciekawych wzorów, dzięki którym nikt nie zauważy, że przechodzimy terapię odciążającą nasze zmęczone nogi.

 Takie produkty mają wiele zalet, pierwszą z nich jest pobudzenie krążenia. Niewiele osób wie, że nieodpowiednie krążenie może skutkować problemami z koncentracją, cierpnięciem dłoni oraz stóp lub szybkim wychładzaniem organizmu, zwłaszcza podczas zimy. Ta dolegliwość ma również poważniejsze skutki takie jak szumy uszne, niedowłady, zaburzenia równowagi oraz czucia. Osoby chcące poprawić swoje krążenie mogą skorzystać ze środków farmaceutycznych lub kuracji polegającej na noszeniu podkolanówek uciskowych, które nie ingerują chemicznie w organizm.

Kolejnym walorem rajstop, podkolanówek oraz pończoch uciskowych jest zwalczanie tak zwanego uczucia ciężkości, z którym zmagają się głównie kobiety. Niestety odczuwając taki dyskomfort, musimy być przygotowani, że przypadłość ta będzie się pogłębiać i bez natychmiastowego działania nie uporamy się z nią szybko. W wielu przypadkach ciężkość stóp przeradza się w ból, na który nie pomagają tabletki przeciwbólowe, kremy oraz żele, natomiast potrzebna jest odpowiednia profilaktyka.

Przepracowanie powoduje wiele skutków ubocznych, takich jak np. obrzęki. Nikt z nas nie czuje się dobrze, gdy w nogach gromadzi się nadmierna ilość płynu w przestrzeni pozakomórkowej. Oprócz złego samopoczucia, które jest spowodowane opuchlizną, zmagamy się z problemami z chodzeniem.

Obrzęki na nogach mogą nieustannie się rozrastać, aby unikać ich powstawania, zaleca się jazdę na rowerze, bieganie, siedzenie lub leżenie z nogami opartymi na podwyższeniu, picie wody, ograniczenie soli oraz odpowiednią garderobę uciskową.

f433ba9d140eb3e225c1d7d66ae28102

 Kolejną mocną stroną towarów uciskających nogi jest zapobieganie powstawaniu pajączków i żylaków. Osoby zmagające się z pękającymi naczyńkami często decydują się na terapię laserową, która jest bardzo kosztowna. Następnie prowadzą wszelkie działania, aby uniknąć tego problemu w przyszłości i zarazem powtórki zabiegu upiększającego.

 Z biegiem czasu produkty mające na celu zapobieganie oraz profilaktykę przeciw chorobową, są coraz bardziej stylowe, dzięki czemu nie musimy się ich wstydzić, ani zakrywać. Dodatkowo są podzielone na różne kategorie, gdzie asortyment skierowany dla kobiet i mężczyzn jest zupełnie inny. Oprócz bielizny, którą możemy nosić każdego dnia, spotykamy się z artykułami stworzonymi specjalnie dla sportowców lub podróżujących, innymi słowy „dla każdego coś odpowiedniego”.

 Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą Compression-Fashion 

________________

 Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ