Cara Delevingne charytatywnie

Od kilku dni na Instagramie brytyjskiej modelki i aktorki Cary Delevingne możemy oglądać zdjęcie promujące model bluzy z hasłem “The Future is Female”. Dochód ze sprzedaży bluz zasili konto kampanii społecznej Girl Up promującej edukację, zdrowie i bezpieczeństwo w krajach rozwijających się.  

www.instagram.com


Cara Delevingne znana jest ze swojej działalności charytatywnej. Brała udział między innymi w projektowaniu torebek na aukcję dla domu mody Fendi. Dochód z licytacji przeznaczono wówczas na fundację wspierającą dzieci. Tym razem modelka zaangażowała się w projekt ONZ na rzecz młodych kobiet.


Hasło „Przyszłość jest kobietą” powstało w 1975 roku i stało się symbolem ruchu feministycznego. Po raz pierwszy pojawiło się na koszulce Alix Dobkin, amerykańskiej piosenkarki i feministki, która została sfotografowana przez swoją partnerkę Lizę Cowan przed pierwszą kobiecą księgarnią Labryis Books.


Pierwotnie fani modelki byli przekonani, że kolekcja sygnowana hasłem The Future is Female” jest autorskim projektem Cary. Jak się okazało, koszulki i bluzy można od dawna kupić na otherwild.com i są one chronione prawem autorskim. Modelka odtworzyła oryginalny pomysł, angażując się w kampanię ONZ. Nie ma pewności, czy wykorzystanie produktu odbyło się zgodnie z prawem.


Bez wątpienia światowej sławy modelka i ikona mody jest znakomitą ambasadorką charytatywnego projektu. Mimo kontrowersji, promocja kampanii dotarła do szerokiego grona odbiorców, którzy wezmą udział w dobroczynnej akcji. Bluzy można kupić w pięciu wersjach kolorystycznych na represent.com za $39,99. Dochód ze sprzedaży bluz trafi do kobiet będących pod opieką fundacji.


____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ