Telewizja Polska już bez Grażyny Torbickiej?

Od dłuższego już czasu w mediach pojawiały się plotki, że Grażyna Torbicka odchodzi z Telewizji Publicznej. Jednak wczoraj spekulacje te się potwierdziły. Co jest oficjalnym powodem decyzji Torbickiej?

Na facebookowym profilu swojego programu „Kocham Kino” dziennikarka napisała: „Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy. Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina (…) Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje. Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska – Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury”.

Gdzie teraz będzie pracować Torbicka?

Bardzo wielu widzów uważa, że odejście tak dobrej dziennikarki to dla TVP niepowetowana strata. Spekulowano, że Torbicka przejdzie do TVN. Jednak Joanna Górska, szefowa działu Public Relation w TVN stanowczo zaprzeczyła wspomnianym rewelacjom. Widzowie się zastanawiają, w której stacji zobaczymy popularną dziennikarkę. Jednak to pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ