Macademian Girl na okładce Be Active! Za dużo Photoshopa?

Macademian Girl była prześladowana w szkole z powodu koloru skóry. Szokujące wyznanie blogerki!

Macademian Girl była gościem programu „Dzień Dobry TVN”. Blogerka modowa opowiedziała o tym, że była prześladowana w szkole z powodu ciemniejszego koloru skóry. Jak wspomina swoje dzieciństwo?

Macademian Girl była prześladowana w szkole z powodu innego koloru skóry. Szokujące wyznanie blogerki!

Tamara Gonzales Perea, czyli Macademian Girl, wyznała, że w szkole była prześladowana przez rówieśników z powodu innego koloru skóry. Blogerka modowa zdradziła, że ten problem zaczął się w czwartej klasie szkoły podstawowej. Jedno z dzieci zwróciło uwagę na to, że Tamara ma inny kolor skóry i wtedy się zaczęło…

„U mnie ten problem przez pierwsze lata podstawówki nie występował, zaczął się dopiero w czwartej klasie, kiedy jedno z dzieci powiedziało na głos – „ona ma inny kolor skóry”. Wtedy się zaczęło. Zaczęło się od wykluczania, byłam jedynym dzieckiem nie zapraszanym na klasowe urodziny, potem przeszło do agresji słownej. Pojawiły się wyzwiska, a skończyło się przemocą fizyczną, bywały takie dni, że wiedziałam ze cała klasa czeka na mnie przed szkołą po zajęciach po to, żeby mnie zaatakować przewrócić, kopnąć. To są bardzo trudne wspomnienia” – wspomina  Macademian Girl.

Szkoła chciała zamieść pod dywan

Dziewczyna długo nie mówiła bliskim o prześladowaniach w szkole. Dopiero po roku powiedziała o tym swojej mamie. Kobieta postanowiła interweniować. Dyrekcja jednak chciała zamieść wszystko pod dywan. Mama Tamary nie dała jednak za wygraną. Jak to się skończyło?

„Ja bardzo długo się nie skarżyłam, nie przyznawałam się mojej mamie. Kiedy już nastąpiła eskalacja po czwartej klasie, po ponad roku opowiedziałam jej o wszystkim. Ona wtedy zdecydowała się interweniować i od razu, kiedy zainterweniowała w szkole, spotkała się z chęcią zamiecenia wszystkiego pod dywan i nazwania tego dziecięcymi wygłupami. Wtedy zagroziła, że zgłosi sprawę do kuratorium. To dopiero wywołało taki efekt, że przeprosiła szkoła i rodzice największych prowodyrów. Jeden z nich chłopak, który wykazywał się największą agresją przepraszał z kpiącym uśmiechem na ustach. Widać było, że ani on nie czuje skruchy, ani nie wymagają tego jego rodzice. Dzisiaj jest politykiem, jest działaczem skrajnie prawicowej partii” – powiedziała Macademian Girl w programie „Dzień Dobry TVN”.

———————————————————————————————————-

Źródło zdjęć: www.facebook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ