Tau komentuje film “Kler”

Święcący frekwencyjne triumfy w kinach “Kler” budzi wiele kontrowersji ze strony środowisk katolickich. W weekend otwarcia produkcję obejrzało ponad 930 tysięcy widzów, po dziesięciu dniach od premiery sprzedano 2,5 mln biletów na film Wojtka Smarzowskiego.

W opublikowanym na swoim fanpage’u nagraniu propagujący wartości chrześcijańskie Tau apeluje do fanów, by – jeśli są wierzący – nie wspierali “Kleru” w żaden sposób. Raper nazywa produkcję Smarzowskiego “jednym wielkim atakiem na Kościół katolicki”

Pamiętajmy, że księża to też ludzie i także oni – a może przede wszystkim oni – są atakowani duchowo. Natomiast uważam, że film “Kler” to jeden wielki atak na Kościół katolicki. Ktoś stworzył takiego potwora, do którego nawpychał wszystkie najgorsze patologie, jakie są na świecie. Pamiętajmy, że pedofilia, homoseksualizm szerzą się wszędzie, w innych grupach społecznych jeszcze bardziej. Ktoś włożył to w ten film po to, by zniechęcić ludzi do Kościoła katolickiego, by ich odtrącić, wzbudzić ich nienawiść. Uważam, że żadna prawdziwie wierząca osoba nie powinna wspierać tego filmu, chodzić na ten film, bo nie ma w nim żadnej wartości. A w zamian chrońmy, brońmy i mówmy dobrze o księżach, bo oni właśnie tacy są. Przynajmniej ja tylko takich poznałem.

Czy #KLER mówi prawdę?

Opublikowany przez Tau Wtorek, 9 października 2018

fot. kadr z YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1261 More posts in Publicystyka category
Recommended for you
Hotel “Czarny kot”

A raczej hotelowe opowieści. Pomimo decyzji o rozbiórce, hotel-samowoli, "Czarny Kot", przy ulicy Okopowej wciąż...