Szyja i dekolt zdradzą Twój wiek?

O szyję i dekolt nie dbamy tak bardzo jak o twarz. Skóra w tych miejscach jest znacznie cieńsza i ma dużo mniej gruczołów łojowych, dlatego szybciej traci jędrność, elastyczność oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Jak dbać o te delikatne obszary, aby jak najdłużej zachowały młody wygląd?  

Źródło: focus.de

Delikatna eksfoliacja

Raz w tygodniu powinnaś wykonać peeling. Skóra w tych miejscach jest dużo bardziej delikatna i złuszczanie za pomocą ziarnistych preparatów może dodatkowo ją podrażnić, dlatego najlepszy będzie peeling enzymatyczny. Jego zadaniem jest rozpuszczenie martwych komórek naskórka. Kosmetyk zmyj letnią lub chłodną wodą, która dodatkowo polepszy mikrokrążenie w naczyniach włosowatych. Pamiętaj, aby po oczyszczeniu nie trzeć skóry, ale ją osuszać.

Codzienna pielęgnacja

Nie zapominaj o codziennym pielęgnowaniu tych obszarów, zwłaszcza że pocieranie apaszką czy szalikiem narusza ich płaszcz hydrolipidowy. Oczyszczaj je przy użyciu mleczka, płynu micelarnego lub delikatnego żelu. Później nałóż nawilżający krem, który zapobiegnie wysuszeniu naskórka. Powinien być połączeniem substancji hydrofilowych, np. gliceryny, kwasu hialuronowego, hydrolizatów i glikoli oraz surowców lipidowych, np. ceramidów czy olejów roślinnych (migdałowego, arganowego itp.).

Bardzo istotną przyczyną pojawiania się przedwczesnych zmarszczek jest fotostarzenie się skóry, które powodują promienie słoneczne, dlatego stosuj kremy z filtrami UVA i UVB. Ochrona jest szczególnie ważna wiosną i latem, kiedy miejsca te są odsłonięte i narażone na działanie słońca.

Odpowiednie ruchy

Krem nakładaj kolistymi, gładzącymi ruchami w kierunku od dołu do góry. Pamiętaj również o bocznych i tylnych częściach szyi. Dla wygody i dokładniejszego wmasowania kosmetyku, prawą ręką masuj prawą część szyi i dekoltu, a lewą dłonią drugą stronę. Aby ujędrnić podbródek, delikatnie go oklepuj. Masaż dekoltu przeprowadzamy od środka na zewnątrz.

Błyskawiczny „lifting”

Aby szybko poprawić wygląd szyi i dekoltu, wykonaj krótki (ok. 2-3 minuty) masaż kostkami lodu owiniętymi miękką ściereczką. Dzięki temu trikowi Twoja skóra stanie się napięta oraz odpowiednio ukrwiona.

Idealna poduszka

Dobrze dobrana poduszka spełnia rolę podporową dla karku i części szyjnej kręgosłupa, wtedy też nie będziesz narażona na powstawanie dodatkowych zmarszczek na szyi. Jeśli relaksujesz się na plecach, leż bez podparcia lub na płaskim jaśku. Gdy odpoczywasz na boku, zapewnij sobie poduszkę, która wypełni przestrzeń między głową i szyją a podłożem. Śpiąc na brzuchu, potrzebujesz małego podparcia, które nieznacznie uniesie Twoją głowę. Jednak najbardziej optymalną pozycją jest leżenie na wznak, gdyż im częstszy kontakt ma twarz, dekolt i szyja z poduszką, tym istnieją większe szanse na powstanie i utrwalenie się zmarszczek.

_________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ