Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Każda kobieta marzy o długich, gęstych lokach, które są kwintesencją dziewczęcości oraz seksapilu, jednak nie każdy typ buzi będzie wyglądał korzystnie w takiej fryzurze. Jak dobrać uczesanie, w którym będzie nam najbardziej do twarzy? Oto 4 rodzaje kształtów twarzy wraz ze wskazówkami, które pomogą dopasować do niej fryzurę.

www.morefashionable.com 

Twarz owalna

Uchodzi za ideał, jeśli ją posiadasz jesteś prawdziwą szczęściarą. Jej główny wyznacznik to kość policzkowa, znajdująca się na środku linii twarzy. Stanowi najszerszy odcinek. Dolna części buzi jest dłuższa niż górna, obie są dość miękko zaokrąglone. Do tego typu twarzy pasuje praktycznie każda fryzura, można eksperymentować na niezliczoną ilość sposobów.

 

Twarz okrągła

Wysokość policzków stanowi jej najszerszy punkt. Całość wydaje się zbyt duża i pełna. Bardzo często występuje przy niej zaokrąglony nos i słabo zaznaczone usta. Największym błędem, jaki można popełnić przy tym typie twarzy, jest przedziałek na środku głowy. Sprawdzi się natomiast fryzura z dłuższych włosów, co najmniej do ramion, mogą być lekko wycieniowane, z przedziałkiem na boku. Niewskazana jest grzywka, chyba, że dłuższa, zaczesana na bok. Ciekawą propozycją jest lekkie uniesienie włosów u nasady. Większa ich objętość na czubku optycznie wyszczupli całość. Raczej należy unikać uczesań z krótkich włosów.

 

Twarz kwadratowa

Jest typem, który można spotkać najczęściej. Charakteryzuje się mocnym zarysem szczęki. Szerokość czoła jest taka sama jak szerokość dolnej partii buzi. Dość często z tym rodzajem urody występują duże oczy z widoczną w całości, górną powieką oraz pełne usta. Kanciastą twarz o ostrych rysach można skontrastować różnego rodzaju grzywkami, fryzurami cieniowanymi, które miękkimi falami będą ją otaczać. Niewskazane są uczesania o drapieżnym, geometrycznym, ostrym cieciu, które podkreślą zdecydowane linie konturu buzi.

 

Twarz trójkątna

Typowe jest dla niej bardzo szerokie czoło, o prostokątnym zarysie. Wyraźnie zaznaczone są kości policzkowe, osadzone zazwyczaj dość wysoko. Są one również najszerszą partią twarzy, często znajdują się na tej samej wysokości, co oczy. Podbródek jest wydłużony, może być lekko spiczasty. Charakterystyczne przy twarzy trójkątnej są wąskie, szerokie wargi oraz niewielkie oczy. Najlepszym rozwiązaniem, w tym wypadku są włosy, których linia sięga do brody, lub skupia w tym miejscu swoją objętość. Można osiągnąć taki efekt za pomocą loków, dłuższej, wycieniowanej grzywki. Sprawdzi się także fryzura w rodzaju boba.


Wymienione cechy charakterystyczne nie muszą idealnie zgadzać się z każdym typem twarzy, gdyż jest to niemożliwe, ale będą bardzo zbliżone. Rysy w większości przypadków mają mieszany charakter, dlatego często musimy polegać na własnej intuicji w doborze odpowiedniej fryzury. Na szczęście obecna moda nie zna ograniczeń w tej kwestii.


Marta Nagórka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ