Pablo Escobar

Syn Escobara o ojcu: kochał rodzinę

Syn jednego Pablo Escobara, bossa narkotykowego opowiedział dla “Sunday Times” o relacjach rodzinnych. Jak się okazuje syn nie miał dostępu do handlu kokainą, za to poznał luksusowe życie.

Pablo Escobar to najsłynniejszy baron narkotykowy. Jego majątek na początku lat 90. niektórzy szacowali na 30 mld dolarów. Juan Pablo Escobar Henao miał dziewięć lat, gdy w luksusowej posiadłości Hacienda Napoles ojciec po raz pierwszy pokazał mu narkotyki. Przestrzegł jednak syna, że kokaina nie jest dobrą używką. W zamyśle ojca Escobar junior nie miał nawet przejmować biznesu, który rozsypał się wraz ze śmiercią założyciela kartelu. Niedawno syn barona narkotykowego wydał książkę o “najlepszym ojcu na świecie”. Nie wiadomo, czy motywowała go chęć zarobienia pieniędzy, czy też rzeczywiście chciał ukazać bossa kartelu jako czułego ojca.

– Ale najgorszą wadą była skłonność do przemocy poza domem. Nie próbuję go wybielać. Chcę tylko opowiedzieć prawdziwe historie… Zdaję sobie sprawę z przemocy, która była udziałem mojego ojca – mówi syn przestępcy. 

W książce opisywana jest m.in. prywatna arena do walk byków na posiadłości, basen z replikami dinozaurów naturalnej wielkości czy też rejsy replikami statków Kolumba w 500. rocznicę odkrycia Ameryki. Ciekawszym jednak wydaje się próba ukazania brutalnego barona narkotykowego z innej perspektywy. Escobar odpowiedzialny był za setki porwań, zabójstw, a nawet zabicie 107 pasażerów samolotu, którym miał podróżować polityk nieprzychylny prestępcy (ostatecznie nie wsiadł na pokład).  

Syn Escobara mówi o ojcu, że: “Jego największą zaletą jest miłość do rodziny”. Opowiada też o ciężkiej niedoli po śmierci ojca. Wraz z matką i siostrą wyjechał do Argentyny. Czuć się mieli tam jak: “żydowska rodzina w hitlerowskich Niemczech” – gdy zostali zdemaskowani, mimo zmiany nazwiska, dosięgł ich społeczny ostracyzm – córka Escobara została relegowana ze szkoły. “Byliśmy dosłownie otoczeni milionami dolarów, ale chodziliśmy głodni, bo nie mogliśmy wyjść i kupić jedzenia.” – wspomina syn barona. 

Obecnie Escobar junior zajmuje się… sprzedawaniem koszulek z podobiznami swojego ojca. Mieszka w Argentynie, obawiając się powrotu do ojczyzny. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2973 More posts in Newsy category
Recommended for you
pierwsze oficjalne zdjęcia książęcej pary
Mamy pierwsze oficjalne zdjęcia książęcej pary! Wykonał je polski fotograf, który też jest księciem!

Już są pierwsze oficjalne zdjęcia ze ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle. Wykonał je Alexi...