Święto wszystkich mam

mama-sporteuro Maj to miesiąc matur i Komunii Świętych. Ale nie tylko. W maju swoje święto obchodzą również wszystkie mamy. Nie zapomnijmy w tym wyjątkowym dniu podziękować im za to, że są…

W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja. Święto ma na celu okazanie matkom szacunku i miłości. Tradycyjnie mamy obdarowywane są laurkami, kwiatami i prezentami przez swoje dzieci (synowe i zięciów).

Początki Dnia Matki sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Matki-boginie uchodziły za symbol płodności i urodzaju. W Polsce święto to obchodzimy od 1914 roku. Co ciekawe w niektórych krajach rolę Dnia Matki pełni Dzień Kobiet.ID-10075963

Dzień Matki to ciepłe i pełne miłości święto. Tego dnia przypominamy sobie jak bardzo kochamy nasze mamy i to, że one stoją przy nas całe życie. Pomagają, wspierają, pocieszają i jak nikt inny cieszą się kiedy odnosimy sukcesy. Nie zawsze to doceniamy. Trud i poświęcenie włożone w wychowanie swoich dzieci traktujemy jako ich obowiązek i nic nadzwyczajnego. Tymczasem tylko one wiedzą ile je kosztowały nieprzespane noce i łzy wylane z naszego powodu. Warto czasami pomyśleć kim bylibyśmy dziś gdyby nie pomoc i wsparcie naszych rodziców. Jestem pewna, że większość z nas dojdzie do wniosku, że najwięcej w życiu zawdzięcza właśnie mamie. I nawet jeśli kiedyś w życiu zawiedliśmy się na niej to należy wziąć poprawkę na to, że z pewnością nie miała złych intencji. Większość matek chce dla swoich dzieci jak najlepiej. Ich miłość jest absolutnie bezwarunkowa i bezinteresowna a dzieci (nawet dorosłe) na zawsze pozostają dla nich małymi, bezbronnymi istotami.

Pamiętajmy, żeby 26 maja kupić kwiaty, czekoladki lub jakiś inny upominek i obdarować nasze mamy. Ale przede wszystkim nie zapomnijmy powiedzieć im jak bardzo je kochamy.

P.S. Na koniec trochę prywaty- Mamo dziękuję za wszystko! Kocham Cię!

 

Paulina Ostapiuk, fot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ