Gumball 3000 przejedzie przez Polskę!

gumball-sporteuroGraliście kiedyś w grę, której bohaterem był Tony Hawk? A może oglądaliście „Słoneczny patrol”? Słuchacie Cypress Hill lub Xzibita? Interesujecie się motoryzacją? Kibicujecie Kimiemu Raikkonenowi? Wszyscy oni pojawią się dziś w Warszawie w ramach rajdu Gumball 3000. Początek imprezy ok. godziny 18 na pl. Piłsudskiego. 


Gumball 3000 to międzynarodowy rajd (a w zasadzie podróż ekskluzywnymi autami) celebrytów wymyślony przez byłego brytyjskiego kierowcę wyścigowego, przedsiębiorcę i projektanta, Maximilliana Coopera. Impreza odbywa się od 1999 roku. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w Kopenhadze 18 maja. 22 i 23 maja „rajdowcy” zawitają do Polski – odpowiednio będą w Warszawie i w Krakowie. Zakończenie rajdu 26 maja w Monako.

Impreza niesie ze sobą nutkę nielegalności, gdyż uczestnicy poruszają się drogami publicznymi bez pozwolenia lokalnych władz i policji. Mimo to tylko raz, w 2007 roku na etapie Amsterdam-lotnisko Frankfurt-Hahn, wyścig został przerwany. Następnego dnia kierowcy kontynuowali zabawę w Stambule.david-sporteuro

W jubileuszowej, 15. edycji Gumball 3000, udział wezmą m.in. gwiazda „Słonecznego patrolu” (nie nie, nie Pamela Anderson) David Hasselhoff, kierowca F1 Kimi Raikkonen, zespół Cypress Hill oraz raper Xzibit. Atrakcją będzie z pewnością pokaz gościa specjalnego imprezy, Tony’ego Hawka. Najbardziej znany na świecie skater wykona pokaz swoich nieprzeciętnych umiejętności.

Celebryci zasiądą za kierownicą najszybszych i dodatkowo stutingowanych aut. Wśród nich znajdą się m.in. Fiat 500 Abarth, Ferrari F12, Morgan Aero SuperSports, Bentley Arnage, specjalnie zmodyfikowany Land Rover Defender, Ferrari 512 M, Porsche 997 Turbo RS, Chevrolet Camaro, 1967 Shelby G.T.500, Lamborghini Aventador czy całkowicie nowy, opracowany przez zespół Galag specjalnie na Gumball 3000 2013 supersamochód TG1. Swoją drogą ciekawe jak te cacka poradzą sobie w nierównym starciu z polskimi drogami i fotoradarami…

Fani motoryzacji, showbiznesu, wyścigów, skaterzy łączcie się i przybywajcie tłumnie. My też tam będziemy!  


Krzysztof Sobczak, fot. jimoncars.wordpress.com, wawalove.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ