Święta to nie dla wszystkich wesoły czas…Ufundowałeś święta dla starszej samotnej osoby? „Podaruj Wigilię”

Wystarczyło kilka kliknięć oraz niewielka dotacja, aby pomóc w ratowaniu tegorocznych świąt starszym osobom, które cierpią z powodu samotności. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zorganizowało akcje, polegającą na zrobieniu wigilijnych kolacji, w największych polskich miastach.
 

„Wigilia to dla mnie smutny dzień: dwa pierożki, trochę barszczu, zdjęcie zmarłej żony… Odkąd Jej nie ma, rodzinne święta są już tylko wspomnieniem. Jestem samotny i nawet w święta nie mam komu złożyć życzeń.” To wyzwanie starszego człowieka, który cierpi z powodu samotności. Opiekuje się nim Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Takich osób, które znajdują się pod opieką stowarzyszenia jest naprawdę sporo. Święta Bożego Narodzenia to okresem, w którym kiedy samotność bolesna jest najbardziej. Dlatego postawiono na organizacje akcję „Podaruj wigilię”. W jej ramach możemy podarować datek oraz pomóc przy organizacji wigilijnej kolacji, dla starszych, opuszczonych osób.

„Stowarzyszenie mali bracia Ubogich już od kilkunastu lat organizuje kolacje wigilijne dla ponad 300 podopiecznych w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Na organizowanych przez nich wigiliach podopieczni mogą spożyć kolację w miłej, świątecznej atmosferze oraz cieszyć się wspólnym rozpakowywaniem prezentów. Zgromadzone dzięki akcji fundusze mogą pozwolić również na bezpieczny dojazd na spotkania i powrót do domu a także przyjazd wolontariuszy do osób, które z różnych przyczyn nie będą w stanie dotrzeć na wspólną wigilię.”

Mali bracia Ubogich

Wypowiedzi niektórych z seniorów tylko potwierdzają fakt, jak cenne dla nich są te wspólne spotkania. To wspomnienia ubiegłorocznej kolacji wigilijnej, organizowaną przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, jednej z podopiecznych fundacji – pani Bożena: „mam nareszcie okazję z ludźmi porozmawiać. Miła atmosfera. Jako samotna osoba poczułam, że cały świat jest koło mnie, rozmowy były cudowne.”

Więcej informacji na temat kampanii uzyskamy na internetowej stronie, pod tel. 22 635 13 64 lub e-mailem: eslazek@malibracia.org.pl

Jeszcze nie jest za późno.

Źródło: https://noizz.pl/

Zobacz także:

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ