Co kobiety robią lepiej?

kobiety1 sporteuroKobiety są z Wenus, mężczyźni z Marsa? Trochę jest w tym prawdy – to dwa różne światy. Mimo tego, że mężczyźni są uważani za płeć dominującą, istnieje kilka dziedzin, w których to kobiety zdecydowanie dominują nad facetami!

Kobiety szybciej się uczą

Uniwersytet Amerykański w Georgii dowiódł, że kobiety są lepszymi studentkami niż mężczyźni. Według naukowców panie są bardziej uważne i lepiej zorganizowane, dzięki temu potrafimy narzucone zadanie realizować szybciej i dokładniej.

Kobiety są mądrzejsze

Przepraszamy wszystkich urażonych panów, ale tak właśnie wynika z badań. Porównano przeciętne światowe IQ kobiet i mężczyzn, z danych wnioskujemy, że to właśnie przedstawicielki płci pięknej mają nieco wyższe wyniki.

Kobiety lepiej radzą sobie ze stresem

Profesorowie z Uniwersytetu w Western Ontario dowiedli, że kobiety lepiej radzą sobie ze stresem w mało komfortowych sytuacjach (np. na rozmowach kwalifikacyjnych czy egzaminach). Przed danym wydarzeniem stresujemy się bardziej, jednak gdy już do niego dochodzi, czujemy się mniej zdenerwowane niż mężczyźni.

Kobiety mają lepszą podzielność uwagi

O tym wiadomo nie od dziś. Kobiety potrafią w tej samej chwili plotkować przez telefon, oglądać telewizję, spoglądać na dzieci i pilnować gotujących się ziemniaków! Panowie niestety radzą sobie tylko z jedną z tych czynności jednocześnie.

Kobiety mają lepsze zdolności lingwistycznekobiety11 sporteuro

Już we wczesnych latach dzieciństwa dziewczynki szybciej opanowują nowe słowa i dysponują większym zakresem. Potrafią lepiej i poprawniej wysławiać się od chłopców. Ponad to, kobiety lepiej radzą sobie z nauką języków obcych.

Kobiety lepiej zarządzają finansami

Z sondaży wynika, że zaledwie dwóch mężczyzn na stu zarządza domowym budżetem. Panowie otwarcie przyznają się, że wolą powierzać finanse swoim partnerkom, ponieważ są bardziej rozważne, oszczędne i rozsądne.

Kobiety lepiej negocjują

Często przy negocjacjach mężczyźni czują się zagrożeni i podchodzą do tego jak do walki. Chcą za wszelką cenę udowodnić swoje racje. Tymczasem kobiety podchodzą do kwestii negocjacji ze spokojem i nastawieniem na rozejm.

Kobiety lepiej kierują firmami

W tej kwestii panowie mogą się nie zgadzać, jednak na podstawie badań rynku stwierdzono, że przedsiębiorstwa w Ameryce, którymi kierują kobiety działają średnio 10 lat, natomiast firmy zarządzane przez mężczyzn zaledwie sześć lat. Poza tym menedżerki przynoszą swoim korporacjom wyższy zysk o około 30 procent!

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ