Sprawca strzelaniny w Kalifornii zidentyfikowany. Był to 28-letni Ian Long

Sprawca strzelaniny w południowej Kalifornii, który zabił 12 osób, został zidentyfikowany. Był to 28-letni Ian Long były marines, weteran wojenny, który został znaleziony martwy na miejscu tragedii. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo – powiedział w czwartek szeryf Geoff Dean.

Long wszedł w nocy ze środy na czwartek do baru “Borderline” w mieście Thousand Oaks i użył najprawdopodobniej granatu dymnego, a następnie zaczął strzelać na oślep do zebranych tam gości, głównie studentów.

Przedmiotem śledztwa są teraz motywy Longa – poinformowały lokalne władze w Thousand Oaks.

Była to najtragiczniejsza strzelanina w USA od masakry w liceum w Parkland na Florydzie dziewięć miesięcy wcześniej, w której zginęło 17 uczniów. Niespełna dwa tygodnie przed atakiem w Thousand Oaks doszło do masakry w synagodze w Pittsburghu, w której napastnik zastrzelił 11 osób.

Ofiarą napastnika padł też pierwszy policjant, który odpowiedział na wezwanie i wszedł do baru “Borderline”; gdy na miejsce przyjechał następnie taktyczny oddział policji SWAT, w barze było już 12 ofiar strzelaniny, w tym jej sprawca.

fot. kadr z wideo

One Comment

  • e4h45 pisze:

    trzeba zakazac wojen. niszcza ludzi a tymsamym innych.
    A przy okazji tej tragedii mozna tez nieco powiedziec o ofiarach w palestynie, jest ich znacznie wiecej a i styl w jakim sa likwidowani tez nadaje sie do telewizji i mediow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4133 More posts in Newsy category
Recommended for you
Ewa Chodakowska z nowym projektem! „Długo zastanawiałam się, czy udźwignę i to wyzwanie”
Ewa Chodakowska z nowym projektem! „Długo zastanawiałam się, czy udźwignę to wyzwanie”

Ewa Chodakowska nie zwalnia tempa. Gwiazda prowadzi wiele projektów, a od niedawna catering! Jak jej...