Sprawca strzelaniny w Kalifornii zidentyfikowany. Był to 28-letni Ian Long

Sprawca strzelaniny w południowej Kalifornii, który zabił 12 osób, został zidentyfikowany. Był to 28-letni Ian Long były marines, weteran wojenny, który został znaleziony martwy na miejscu tragedii. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo – powiedział w czwartek szeryf Geoff Dean.

Long wszedł w nocy ze środy na czwartek do baru “Borderline” w mieście Thousand Oaks i użył najprawdopodobniej granatu dymnego, a następnie zaczął strzelać na oślep do zebranych tam gości, głównie studentów.

Przedmiotem śledztwa są teraz motywy Longa – poinformowały lokalne władze w Thousand Oaks.

Była to najtragiczniejsza strzelanina w USA od masakry w liceum w Parkland na Florydzie dziewięć miesięcy wcześniej, w której zginęło 17 uczniów. Niespełna dwa tygodnie przed atakiem w Thousand Oaks doszło do masakry w synagodze w Pittsburghu, w której napastnik zastrzelił 11 osób.

Ofiarą napastnika padł też pierwszy policjant, który odpowiedział na wezwanie i wszedł do baru “Borderline”; gdy na miejsce przyjechał następnie taktyczny oddział policji SWAT, w barze było już 12 ofiar strzelaniny, w tym jej sprawca.

fot. kadr z wideo

One Comment

  • e4h45 pisze:

    trzeba zakazac wojen. niszcza ludzi a tymsamym innych.
    A przy okazji tej tragedii mozna tez nieco powiedziec o ofiarach w palestynie, jest ich znacznie wiecej a i styl w jakim sa likwidowani tez nadaje sie do telewizji i mediow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3838 More posts in Newsy category
Recommended for you
“Puszka Adamowicza”. Dar serc warty 16 milionów złotych

Na Facebooku zakończyła się akcja Ostatnia puszka Pawła Adamowicza, którą zorganizowała Patrycja Krzymińska. Internetowa zbiórka...