Sport Casual – najmodniejsze sneakersy

Jeszcze do niedawna sneakersy kojarzyły się nam tylko i wyłącznie z obuwiem sportowym. „Sneakers” z angielskiego to po prostu trampki czyli buty, w których można było iść na w-f, siłownię, ostatecznie wyjść w nich na ulicę, ale tylko w sytuacji, gdy jest się raperem, mieszka na Brooklynie, a rzeczone trampki to koszt średniej krajowej…

Wszak jeśli nie występowały żadne, z wyżej wymienionych okoliczności, można było być skojarzonym z przedstawicielem subkultury „dresów”, która nie wszędzie cieszy się sympatią. Jednak w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat sytuacja znacznie się zmieniła i obok rzędu szpilek w garderobie, każda szanująca się „faszynistka” ustawia drugi, sneakersowy.

Już od jakiegoś czasu, coraz częściej widujemy na ulicach buty sportowe, jako element najbardziej klasycznych, często eleganckich stylizacji. Przypieczętowaniem tego trendu była prezentacja kolekcji Chanel Haute Couture spring/summer 2014. Szaleństwo! Wszystkie modelki Lagerfelda wyszły na wybieg w zaprojektowanych również przez Chanel adidasach. Idealnie pasujących do reszty stroju, choć czasem nieco osobliwych. Wtedy już wszyscy przestali mieć wątpliwości, co do słuszności tej mody. Któż bowiem odważył by się na wchodzenie w polemikę z kreacjami tego domu mody? No właśnie… Na zdjęciu te najbardziej krzykliwe i świecące, ale jednocześnie klasyczne linią przypominające buty do biegania lub fitnessu, które lansuje np. Nike. A więc wszystko wolno! Ale zejdźmy na ziemię, nie każda z nas zaraz po pokazie biegnie kupić trampki od Chanel, dlatego warto popatrzeć na jaką alternatywę można było by zdecydować się tej wiosny.

sneakers tekst 1 life4style
Propozycją wystrzałową, a w dodatku łączącą but babski i but sportowy są Nike Dunk Hi Disco Ball, czyli linia klasycznych dunk’ów, ale z ukrytą koturną i w wersji totalnie imprezowej. Nike stworzył już kolejną linię Dunk Hi, ale oprócz tych błyszczących można znaleźć tam również bardziej stonowane modele, np. biało-szary.

sneakers tekst 2 life4style


Najbardziej pożądanymi są jednak klasyczne sneakersy, na płaskiej podeszwie. Ostatnimi czasy największą popularnością cieszą się nie te z miejskich linii, ale te treningowe, a zwłaszcza przeznaczone do biegania. Najczęściej widywanym modelem, zarówno na bieżni, jak i na ulicach są Nike Performance Free 3.0, na zdjęciu w kolorze bezpiecznym i eleganckim – czarnym, ale Nike stworzył mnóstwo wariantów kolorystycznych dla kolekcji Nike Free, więc można dowolnie w nich przebierać. Są to jedne z wygodniejszych butów – super lekkie, bardzo giętkie i dzięki ich przeznaczeniu, czyli docelowo bieganiu, bardzo dobrze wentylowane.

sneakers tekst 3 life4style


Ciekawą opcją są również Nike ROSHERUN, buty przeznaczone do biegania, dlatego super wygodne, ale także o bardzo oldschoolowym kształcie, gdyż Nike wrócił do nich po wielu latach. Tym razem w bardzo rozbudowanej gamie kolorystycznej, tu w wersji różowo-szarej, w kropki – szał! 

sneakers tekst 5 life4style

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

545 More posts in Trendy category
Recommended for you
Taniec leczy depresje?

Są naukowe dowody, na to, że taniec wzmacnia nasz mózg. Będąc dzieci jesteśmy w stałym...