Pamiętaj o tym, gdy nosisz soczewki

Masz wadę wzroku, ale nie lubisz nosić okularów. Ograniczają one widzenie, a do tego twierdzisz, że nie dodają Ci uroku, dlatego zdecydowałaś się na założenie soczewek. A może potrzebujesz odmiany w swoim wyglądzie albo chcesz zaskoczyć znajomych na imprezie innym kolorem oczu? Przeczytaj, o czym warto pamiętać przy noszeniu szkieł kontaktowych.

Źródło: www.mirror.co.uk

Kupno pierwszych soczewek skonsultuj z okulistą. U większości osób nie ma przeciwskazań do ich użytkowania, jednak aby się upewnić, idź do specjalisty. Określi najbardziej odpowiednie dla Ciebie parametry soczewek, pokaże jak należy je zakładać i zdejmować, a także odpowie na Twoje pytania.

Nawilżaj oczy. Jeśli odczuwasz nieprzyjemną suchość podczas noszenia soczewek, to wypróbuj krople nawilżające, których zadaniem jest zmniejszenie Twoich dolegliwości. Zaleca się kilkukrotne zakraplanie ich w ciągu dnia. Dostępne są w aptece bez recepty. Niektóre nie wymagają nawet zdejmowania „kontaktów”. Wieczorem, gdy już zsuniesz soczewkę możesz „przepłukać” oko roztworem soli fizjologicznej.

Przestrzegaj terminu przydatności. Zasada dotyczy nie tylko płynu dezynfekującego, ale także samych soczewek. Czas użytkowania jednodniowych, dwutygodniowych czy miesięcznych szkieł kontaktowych jest ściśle określony, potem należy je zmienić. Wbrew obiegowym opiniom to, że nie były noszone codziennie, nie wydłuża ich ważności. Nie polecamy oszczędzania na zdrowiu, gdyż takie postępowanie może zakończyć się poważnymi komplikacjami w okolicy rąbka rogówki.

Nie noś uszkodzonych egzemplarzy. Jeśli zauważyłaś rysę lub inny defekt na soczewce, to absolutnie nie powinnaś jej już nosić. Nowa soczewka zapewni odpowiedni komfort widzenia, unikniesz także kłopotów zdrowotnych, m.in. podrażnienia oczu, zapalenia spojówek oraz rogówki.

Dbaj o higienę. Po każdym użyciu soczewek należy delikatnie je wyczyścić. Nie wymagają tego tylko jednodniowe. W tym celu połóż soczewkę na palec (wklęsłą stroną do góry), nalej kilka kropel płynu dezynfekującego, a potem delikatnie pocieraj ją opuszkiem przez ok. 30 sekund. Później wywiń soczewkę na druga stronę i powtórz czynność. Na koniec włóż ją do pojemniczka z płynem.

Nie zapomnij o zdejmowaniu szkieł kontaktowych. Nie we wszystkich soczewkach możesz spać. Zbyt długie ich noszenie, doprowadza do stanów zapalnych oczu, przyczynia się do zakażeń wirusowych, bakteryjnych, wysuszenie spojówek oraz niedoboru łez.

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

860 More posts in Kobieta category
Recommended for you
#Jestem wystarczająca – ta akcja podbija serca Polek
#Jestem wystarczająca – ta akcja podbija serca Polek

Natalia Białobrzeska prowadząca fanpage „Drużyna B” po raz kolejny mierzy się postrzeganiem kobiecego piękna. Apeluje,...