Jakie błędy najczęściej popełniają pary młode? Sprawdź!

Już za kilka tygodni w pełni rozpocznie się sezon ślubny! Wiele par ma marzenie, aby pobrać się w maju lub w okresie wakacyjnym. W szale przygotowań zdarza im się popełniać kilka błędów. Na co zwrócić uwagę przygotowując się do własnego wielkiego dnia? Podpowiadamy, jakie błędy najczęściej popełniają pary młode!

Błędy, które popełniają pary młode

Tworzymy ślub dla gości, a nie dla siebie

To chyba podstawowa kwestia, na której należy się skupić. Często potknięcia wynikają z tego, że para za bardzo skupia się na gościach, a nie na sobie nawzajem. To Wasze święto, więc zróbcie je po swojemu, tak jak czujecie. Nie dajcie się wsadzić w sztywne ramy, bo rodzina tak chce, albo co rodzice powiedzą. Nie chcecie disco-polo na weselu? Poproście DJ-a albo orkiestrę, aby nie grał takiej muzyki. Chcecie ślub cywilny w plenerze? Dlaczego nie! Rodzina i znajomi nie mogą Wam narzucić tego, jak ma wyglądać Wasza ceremonia. Podczas przygotowań z pewnością usłyszycie wiele rad, ale umiejętnie je selekcjonujcie i wybierzcie tylko te, które są zgodne z Waszymi oczekiwaniami co do tego dnia.

Proszenie o pomoc w przygotowaniach zbyt dużej ilości osób

Aby Wasz ślub był idealny z pewnością przyda Wam się ktoś do pomocy. Zaangażujcie jednak tylko tych najbliższych, którzy wiedzą, jakie są Wasze oczekiwania i faktycznie im sprostają. Im więcej osób do tego zaangażujecie tym większy bałagan się zrobi. Pamiętajcie też, że ile osób tyle różnych gustów i każdy będzie chciał dodać coś od siebie. A przecież nie o to Wa chodzi, prawda? Ślub to bardzo indywidualna sprawa, więc w miarę możliwości zadbajcie o jak najwięcej rzeczy sami.

Nie przymierzenie sukni przed ślubem

Suknia ślubna to najważniejszy element w wyglądzie Panny Młodej tego dnia. Jej wybieranie należy zacząć nawet na kilkanaście miesięcy przed datą ślubu, bo okres oczekiwania na efekt końcowy jest czasem bardzo długi. Koniecznie pójdź do kilku salonów, aby upewnić się, że przymierzyłaś kilka modeli i ten, na który się zdecydujesz jest tym jedynym i właściwym. Po odbiorze sukni, zazwyczaj na 2 tygodnie przed ślubem, też koniecznie ją zamierz. Panny Młode czasami bagatelizują sprawę i wierzą krawcowym i salonom ślubnym bezgranicznie. A przecież ze stresu mogłaś nieco schudnąć lub przytyć, albo nagle coś Ci się nie spodoba. Zawsze masz wtedy jeszcze chwilkę na ewentualne poprawki.

Brak próbnego makijażu i fryzury

Każda Panna Młoda chce wyglądać na swoim ślubie zjawiskowo. Dlatego warto zadbać o każdy detal. Masz zaufaną fryzjerkę lub makijażystkę i z tego względu nie chcesz robić ani próbnej fryzury, ani próbnego makijażu? To ogromny błąd! Czasami najlepsi fryzjerzy i makijażyści mogą nam zepsuć nasz wygląd, bo po prostu nie wpiszą się w nasze gusta. Więc jeśli nie masz konkretnego pomysłu na make-up lub upięcie to musisz udać się na próbę. Natomiast jeśli masz wizję tego, jak chciałabyś wyglądać to upewnij się, że twój fryzjer lub kosmetyczka zrobią to tak jak chcesz. Może się też zdarzyć tak, że to co super wygląda na zdjęciach niekoniecznie będzie pasowało do ciebie. W dzień ślubu nie ma już czasu na modyfikacje, dlatego warto zastanowić się i popróbować wcześniej.

Upijanie się na własnym ślubie

Pary młode często zapominają, że ich ślub i wesele to nie jest zwykła impreza, na której mogą imprezować jak chcą. Od Panny Młodej i Pana Młodego oczekuje się, że będą zagadywać gości, spędzać z nimi czas i tańczyć do rana. Nie ma tutaj mowy na żadne sytuacje w stylu, że Pan Młody zaniemógł i spędzi pół wesela w łazience albo w hotelowym pokoju. Świadkowie mają Wam w tym pomagać i zamiast alkoholu wlewać Wam do kieliszków np. wodę lub sok.

Zaproszenie kogoś bez osoby towarzyszącej

Oczywistością jest, że jeśli ktoś jest oficjalnie w związku to zawsze dajemy mu zaproszenie dla dwóch osób. Najlepiej, aby druga strona była wypisana z imienia i nazwiska. Natomiast jeśli ktoś oficjalnie nie jest w związku to nie znaczy, że nie chciałby zabrać przyjaciela/przyjaciółki czy kogoś z kim być może niedługo będzie związku. Zawsze miło jest przyjść z kimś, aby razem potańczyć, nie czuć się osamotnionym. Zastanówcie się, czy gdyby któreś z Was było singlem i dostało zaproszenie pojedyńcze na ślub to czy zdecydowałoby się na niego pójść? Wątpliwe.

Wychodzenie na sesję zdjęciową w trakcie wesela

Opuszczenie gości „na chwilkę” zwykle trwa trochę dłużej. Wszyscy Ci ludzie przyjechali dla Was, aby spędzić czas z Wami i na Was popatrzeć. Sesję zdjęciową możecie zrobić w każdej chwili. Niefajnie wygląda obrazek, kiedy wszyscy się świetnie bawią, a pary młodej nie ma ani na parkiecie ani przy stole. To Wasze święto, więc je celebrujcie ze wszystkimi, których zaprosiliście!

Napis „Osoba towarzysząca” na winietce zamiast imienia i nazwiska

Czy tak trudno dopytać koleżankę lub kolegę, jak nazywa się osoba, z którą chce przyjść na Wasz ślub? Chyba nie. A z pewnością unikniecie wpadki! Dodatkowo tej osobie na pewno będzie miło, jeśli zobaczy na stoliku swoje dane, prawda? Zatem pamiętajcie, aby dopytać swoich gości o te kwestie.

Wszystkie pary, które przygotowują się do ślubu powinny zwrócić na te błędy uwagę. Trzymamy kciuki, aby na Waszych weselach poszło wszystko idealnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ