Rusza 69. Festiwal w Cannes

Już dziś rusza 69. Festiwal Filmowy w Cannes! Z wydarzeniem tym zawsze wiążę się wiele emocji i oczekiwań gdyż debiutujące tam produkcje często zdobywają później  ważne nagrody filmowe i zostają kinowymi hitami. W tym roku również nie zabraknie intrygujących propozycji.

W konkursie głównym rywalizować będzie 20 filmów takich znanych twórców jak Pedro Almodovar, Jim Jarmusch, Ken Loach czy bracia Dardenne. Oprócz nich zobaczymy nowe dzieła m.in uwielbianego w Cannes, Xaviera Dolana,  niezależnego Jeffa Nicholsa, Cristiana Mungiu, Oliviera Assayasa czy Seana Penna, który obecnie zajmuje się głównie reżyserią.

Oceniać je będzie jury w składzie: Kirsten Dunst, Vanessa Paradis, Donald Sutherland, Mads Mikkelsen, reżyser nagrodzony w zeszłym roku Laszlo Nemes i irańska producentka Katayoon Shahabi. Przewodniczyć im będzie George Miller, twórca Mad Maxa.

Na ekranach nie zabraknie też gwiazd światowego kina. Podczas Pokazów Specjalnych pojawią się m. in. George Clooney, Ryan Gosling czy Russel Crowe.

Festiwal otworzy budzący kontrowersje film Woody Allena Café socjety.

Tegoroczna lista filmów dystrybuowanych do Polski jest wyjątkowa długa, a pierwsze propozycje z Cannes będzie można zobaczyć na ekranach naszych kin już za kilka tygodni. Polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ