Wizy do USA tylko za okazaniem Facebooka

Departament Stanu USA zaostrza przepisy dotyczące wydawania wiz cudzoziemcom. W nowych formularzach wizowych znalazł się między innymi wymóg podania konta na Facebooku.

To pomysł prezydenta Donalda Trumpa, który o wprowadzenie zmian starał się od zeszłego roku. Wymóg dotyczy jednak nie tylko Facebooka, ale także kont na Instagramie, YouTube, Redditcie czy innych kont w mediach społecznościowych.

Ponadto ubiegający się o wizę do USA muszą podać również wszystkie posiadane przez siebie adresy e-mail oraz numery telefonów. Dodatkowo konieczne jest także wpisanie wszystkich zagranicznych podróży odbytych w przeciągu ostatnich pięciu lat.

Jak wygląda proces prześwietlania kont aplikantów?

„Można zgadywać, że kandydatów będą dyskwalifikować np. antyamerykańskie hasła. Ale nie tylko. Warto pamiętać, że Amerykanie w procesie wydawania wiz mają przede wszystkim oddzielić tych, którzy jadą w celach turystycznych od tych, którzy mogą zechcieć zostać w USA – na przykład, by tam nielegalnie pracować.

Dlatego aplikując o wizy do USA, lepiej pewnie nie pisać na Facebooku czy na Twitterze o swojej ciężkiej sytuacji finansowej. Może lepiej też nie ogłaszać się, że „chętnie przyjmie się każdą ofertę pracy z branży budowlanej” – komentuje portal bezprawnik.pl.

Nie każdemu rzecz jasna podoba się takie dodatkowe prześwietlanie kandydatów. Wiele organizacji już protestuje – wskazując, że to może prowadzić do „dyskryminacji rasowej”.

Zobacz również:

Źródło: bezprawnik.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ