Naukowcy stworzyli 'drugą skórę’ mogącą ukryć zmarszczki

Prawdziwa rewolucja w kosmetyce! Sztuczna skóra, stworzona przez naukowców z MIT, potrafi ukryć zmarszczki i choroby skóry. Substancję nakłada się jak zwykły krem, który po chwili zmienia się w niewidzialną, elastyczną powłokę naśladującą właściwości młodej skóry. Źródło: Wall Street Journal/Youtube

Testy nad nowym produktem skoncentrowane są głównie na jego zastosowaniu w kosmetyce, ale sztuczna skóra może znaleźć znacznie więcej zastosowań. Podczas gdy zwykłe kosmetyki jedynie maskują niedoskonałości, nowy wynalazek zmienia sposób, w jaki zachowuje się nasza skóra nadając jej elastyczność i młodszy wygląd. Substancja prawdopodobnie sprawdzi się także w niwelowaniu znamion i przebarwień, ochronie przed promieniowaniem UV oraz w leczeniu chorób skóry.

Choć sztuczna powłoka jest syntetyczna, do złudzenia przypomina prawdziwą ludzką skórę, zapewniając jej nawet oddychającą warstwę ochronną. Nakładana substancja wiąże wodę i pomaga zwiększyć elastyczność skóry. 

Elastyczna warstwa tworzy się, po nałożeniu na siebie dwóch kremów. Pierwszy z nich, to przezroczysty polimer dopasowujący się do konturów twarzy. Drugi zawiera natomiast katalizator, którego drobne cząsteczki rozpraszają światło dając wrażenie młodzieńczego wyglądu.

Choć wszystkie testy były udane, najbardziej imponujące wyniki otrzymano po nałożeniu substancji na zwiotczałą skórę pod oczami. Ściągająca substancja sprawiła, że skóra całkowicie się wygładziła, a efekt przypominał ten, który dotychczas można było otrzymać wyłącznie dzięki inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. 

Źródło: Youtube

Podczas testowania produktu okazało się, że skóra pokryta syntetyczną substancją staje się bardziej elastyczna, jędrniejsza i gładsza. Jak zapewniają naukowcy, ich produkt jest niewidoczny, nie powoduje podrażnień i można po stosować przez cały dzień. Sztuczna skóra jest również odporna na pot, deszcz i inne czynniki zewnętrzne, więc nie musimy się obawiać, że w trakcie jej noszenia produkt zacznie sprawiać kłopoty. Wręcz przeciwnie, nikt nawet nie zauważy, że masz na sobie rewolucyjny kosmetyk, a pod koniec dnia będzie można go ściągnąć jak maseczkę peel-off.

Niestety, zanim ten cudowny produkt wejdzie na światowy rynek, potrzebne będą dodatkowe testy. 

 

__________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ