Rozpoczyna się festiwal w Cannes!

Międzynarodowy festiwal filmowy w Cannes odbywający się już po raz 67. jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Odbywa się od 1946 roku na malowniczym, Lazurowym Wybrzeżu. Podczas wydarzenia przyznawane są nagrody dla najlepszych filmów, zwane Złotymi Palmami. Tegoroczny festiwal rozpoczyna się dzisiaj, a potrwa do 25 maja.

cannes life4style

Jak co roku, na festiwal przybędą tłumy gwiazd kina, reżyserów i dziennikarzy. 18 pełnometrażowych filmów i 9 krótkometrażowych, będzie walczyło o zdobycie Złotej Palmy, a rezultat tej rywalizacji poznamy w przed dzień zakończenia festiwalu, czyli 24 maja. Przewodniczącą jury została Jane Campion – jedyna kobieta, która otrzymała Złotą Palmę w historii festiwalu.

Gwiazdą dzisiejszego otwarcia, będzie aktorka Nicole Kidman, która wcieliła się w postać księżnej Grace, w filmie o tytule „Grace, księżna Monaco”. Premiera filmu odbędzie się po za konkursem. Przedstawiony obraz Grace już wywołał nieco szumu, ponieważ rodzina książęca skrytykowała dzieło, zarzucając mu niezgodność z faktami historycznymi.

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ