Ronaldo. Obsesja doskonałości

ronaldoKsiążka ujawnia różne oblicza piłkarza Realu Madryt. Bogatego, przystojnego i dobrego piłkarza, jak sam zaznacza. A przede wszystkim człowieka – Prezes Polskiej Penyi Realu Madryt – Aguila Blanca.

Gdy młody, dobrze rokujący Portugalczyk pojawił się w Manchesterze United w 2003 roku, Sir Alex Ferguson bez wahania ubrał go w koszulkę z numerem 7, którą kiedyś dumnie nosiły takie gwiazdy jak George Best, Eric Cantona czy David Beckham. Oczekiwania były ogromne, a Ronaldo nie rozczarował. Jako pierwszy piłkarz Premier League zdobył w 2008 roku tytuł Piłkarza Roku FIFA. Od czasu słynnego transferu za 96 milionów euro do Realu Madryt, trwa jego dobra passa w zdobywaniu goli, która sprawia, że rywalizacja między nim a Leo Messim z FC Barcelona staje się jeszcze bardziej zaciekła.

Luca Caioli w swojej książce opisuje historię Ronaldo nie tylko z perspektywy boiska, ale – jak nikt wcześniej dociera do sekretów życia prywatnego, co w przypadku tak rozpoznawalnego piłkarza­-celebryty nie jest sprawą łatwą. Jest to wyjątkowa podróż, zaczynającą się na małych boiskach podwórkowych, a kończącą w blasku reflektorów największych stadionów świata, gdzie prowadzi tylko jedna droga: ciężka praca i obsesyjne dążenie do doskonałości.

Cris ma takie cechy piłkarskie, których nie ma nikt inny. Ma też cechę niezwykłą: kiedy gasną światła wielkich stadionów, gwiazda CR7 świeci nadal – Jerzy Dudek

 

To już drugie wydanie Ronaldo. Obsesja doskonałości, wzbogacone nowymi rozdziałami napisanymi specjalnie dla polskich czytelników. Dla fanów CR7 – pozycja obowiązkowa.

 

Powinna być lekturą obowiązkową nie tylko dla fanów Realu Madryt, ale wszystkich, którzy chcieliby zrozumieć fenomen Ronaldo – Michał Polronaldo1

Luca Caioli – włoski dziennikarz sportowy mieszkający w Hiszpanii, pisał dla L’Unita, Il Manifesto, La Repubblica, La Gazzetta dello Sport, Il Corriere della i Rai 3 we Włoszech, ITV w Anglii, redaktor naczelny francuskiej Euronews TV. Spod jego ręki wyszły niezwykle popularne biografie m.in. Ronaldinho, Fernando Torresa i Zinedine’a Zidane’a.

Sine qua non – Wydawnictwo Sine Qua Non powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę. W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

Strona www: www.wsqn.pl

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ