Rise Against zagrają w Warszawie

To nie koniec dobrych informacji dla fanów rocka. Obok Motörhead, do grona zespołów, które w przyszłym roku wystąpią na warszawskim Torwarze dołączył Rise Against. Zespół z Chicago odwiedzi nasz kraj w ramach promocji nowej płyty „The Black Market”.

Źródło: materiały prasowe

Rise Against to jeden z najpopularniejszych zespołów w swoim gatunku. Od 15 lat grają tzw. melodyjny hardcore, który jak do tej pory sprawiał, że wszystkie ich płyty pokrywały się złotem lub platyną. Ich czwarty album, wydany w 2006 roku „The Sufferer and the Witness”, znalazł się na 10. miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się płyt według magazynu Billboard. Muzycy słyną z zaangażowanych społecznie tekstów i niegasnącej wraz z upływem lat młodzieńczej energii punk rocka. Członkowie zespołu są zdeklarowanymi wegetarianami, zwolennikami praw zwierząt i w większości przedstawicielami ruchu straight edge.

Najnowsze wydawnictwo Rise Against – „The Black Market”, to zdaniem samych twórców, najbardziej osobiste dzieło w ich karierze. Prace nad płytą trwały zaledwie trzy miesiące, ale ich efekty nie zawiodły fanów zespołu. Choć Rise Against trzyma się wyznaczonych przez siebie ścieżek, ich najnowsza płyta to dowód muzycznej dojrzałości. 

{youtube}Dv_cvxAAZ-Y|600|450|0|{/youtube}


Przed wizytą w naszym kraju chłopcy z Chicago udadzą się w trasę koncertową z zespołem Linkin Park. Polski koncert Rise Against odbędzie się 10 czerwca 2015 roku na warszawskiej Hali Torwar. Bilety dostępne są na www.imprezyprestige.com, www.Eventim.pl, www.eBilet.pl oraz w salonach Empik. Do 24 grudnia bilety można kupić w promocyjnych cenach.

Hanna Gajewska, źródło: mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ