Hogwart w Polsce? Tak!

Świetna wiadomość dla fanów kultowej serii o Harrym Potterze, którzy zawsze marzyli o „dostaniu sowy” z Hogwartu! Już teraz, mogą zapisać się do szkoły magii, zwanej College of Wizardry. Gdzie? W Polsce!

 

{youtube}jw3n0no5Un8|600|450|0{/youtube}

Kilku fanów Harry’ego Pottera z Polski i Danii wpadło na świetny pomysł. Otworzyli pierwszą szkołę magii! Wszystko dzieje się w malowniczo położonym zamku Czocha, na Dolnym Śląsku.

College of Wizardry to „larp” (ang. Live action role-playing), czyli rodzaj gry podczas, której uczestniczy wcielają się w określone role i podążają za luźnym scenariuszem.

Oczywiście wszystkie szczegóły dopięte są na ostatni guzik. Uczestnicy zabawy przebrani za czarodziejów i gnomy, uczestniczą w zajęciach lekcyjnych, takich jak obrona przed czarną magią lub łamanie zaklęć i czarów.

Podczas pierwszej, 4-dniowej edycji imprezy, pojawiło się 190 fanów Pottera z 11 krajów. Językiem wykładowym w szkole jest angielski. Pomysł cieszy się już dużym zainteresowanie, a jego ideę opisały media na całym świecie. Kolejna edycja zabawy przewidziana jest już na kwiecień!

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ