Rihanna okrzyknięta Ikoną Mody!

W miniony poniedziałek, w amerykańskim Lincoln Center odbyła się gala wręczenia CFDA Fashion Awards. Prestiżowy tytuł Ikony Mody otrzymała amerykańska piosenkarka, pochodząca z Barbadosu – Rihanna!

Źródło: Gatty Images, Hollywood Reporter

CFDA, to stowarzyszenie, zwane Radą Amerykańskich Projektantów Mody (ang. Council of Fashion Desifners of America) zostało założone w latach 60. ubiegłego wieku i skupia 450 członków. Obecną przewodniczącą rady jest projektantka, Diane von Fürstenberg. Tegoroczną galę poprowadził amerykański reżyser i scenarzysta, John Waters.

W kategorii na projektanta damskiej odzieży zwycięzcą został Joseph Altuzarra, natomiast w męskiej kategorii, Dao-Yi Chow & Maxwell Osborne. Najlepszymi projektantkami akcesoriów zostały znane bliźniaczki, Mary-Kate i Ashley Olsen. Nagrodę międzynarodową zdobył Raf Simons i jego projekty dla Diora.

Rihanna, zwyciężczyni w kategorii Ikony Mody, jak zwykle zaszokowała. Na czerwonym dywanie pojawiła się w przezroczystej sukni, projektu Adama Selmana, która była wykonana z 216 tysięcy kryształków Swarovskiego. Kreacja była bardzo kontrowersyjna, gdyż odkrywała niemalże całe ciało wokalistki, łącznie z pośladkami i sutkami. Mimo to, Rihanna odważnie i z uśmiechem na twarzy pozowała fotoreporterom.

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ