Kim jest nowa dyrektor kreatywna Lancôme?

Lisa Eldridge jest znaną w świecie mody specjalistką od makijażu. Tworzy zjawiskowe make-upy do sesji zdjęciowych dla Vogue’a, ELLE, Harper’s Bazaar, współpracując z najważniejszymi fotografami. Jej tutoriale na YouTube’ie biją rekordy wyświetleń. Teraz została dyrektor kreatywną makijażu Lancôme.    

www.lisaeldridge.com 

Przeznaczeniem Lisy Eldridge było zajmowanie się make-upem. Już jako sześciolatka zainteresowała się tym tematem, gdy znalazła zestaw do makijażu z lat 60. w domu swojej babci. Później, gdy była nastolatką dostała książkę dotyczącą profesjonalnego makijażu i tak to wszystko się zaczęło. Przełomem w karierze było zatrudnienie jej przez magazyn ELLE do sesji zdjęciowej z Cindy Crawford. Od tej pory Eldridge była angażowana do najważniejszych sesji zdjęciowych, wielkich pokazów mody oraz reklam kolorowych kosmetyków. Podróżowała między Londynem, Nowym Jorkiem, Los Angeles a Paryżem.  

 

Sławę wśród ludzi niezwiązanych na co dzień z modą i makijażem, czyli wśród „zwykłych” kobiet, zyskała dzięki swojej stronie internetowej, ale przede wszystkim dzięki tutorialom na YouTube’ie. Lisa Eldridge wrzuca na swój kanał kilkunastominutowe filmiki, na których pokazuje jak należy wykonać profesjonalny makijaż. Rzeczywiście używa do tego również profesjonalnych kosmetyków, ale wszystkie one są dostępne pod postacią tańszych zamienników, poza tym tak naprawdę chodzi o technikę wykonania makijażu. Od czego zaczynać make-up, a na czym kończyć. Makijażystka siada przed kamerą, na białym tle i zaczyna przepięknie opowiadać o tajnikach makijażu, w międzyczasie malując samą siebie. Robi to w sposób niesłychanie naturalny, że sami nie dostrzegamy, kiedy zachodzi ta cudowna przemiana „zwykłej” twarzy z niedoskonałościami w twarz jaką widujemy u kobiet z pierwszych stron gazet lub telewizji. Siłą makijażystki jest naturalność. Nie wstydzi się pokazać bez make-upu przed kamerą, udowadnia tym samym, że żadna z nas nie ma cery idealnej, a wielkie gwiazdy też wymagają makijażu, by olśniewać urodą. Jej tutoriale pokazują, jak wykonać bardzo naturalny makijaż, tak zwany no make-up, makijaż dzienny, wieczorowy, jak namalować kreskę typu kocie oko lub tradycyjne smoky-eyes. Oprócz tego Eldridge pokazuje, jak tworzy profesjonalny makijaż artystyczny, a także make-up ikon takich jak Audrey Hepburn czy Marilyn Monroe.

 

6 stycznia 2015 roku Lancôme ogłosił Lisę Eldridge swoją nową dyrektor kreatywną makijażu. Makijażystkę czekają zatem nowe obowiązki, między innymi będzie pracować nad nowymi formułami kolorowych kosmetyków Lancôme. Jak zapewniła swoich fanów w krótkim filmiku, jej strona i social media nadal będą funkcjonować bez zmian, ponieważ tworzenie tutoriali przynosi jej wielką radość i w tym się spełnia. 

 

Karolina Wójtowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ