REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV

Julian Assange, został zwolniony z brytyjskiego więzienia Belmarsh i opuścił Wielką Brytanię na pokładzie samolotu w poniedziałek rano. Założyciel WikiLeaks zawarł ugodę z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, po tym jak przyznał się do ujawnienia setek tysięcy poufnych dokumentów rządu USA. W zamian za to, odzyskał wolność i może wrócić do rodzinnej Australii. Na poczet kary zostanie mu zaliczonych pięć lat spędzonych w brytyjskim więzieniu. Ma pozostać na wolności.

ARTE.tv poleca reportaż „Ekstradycja Juliana Assange’a”. W styczniu 2021 r. brytyjski wymiar sprawiedliwości odmówił ekstradycji Juliana Assange’a do Stanów Zjednoczonych. Twórcy WikiLeaks grozi tam do 175 lat więzienia za opublikowanie setek tysięcy poufnych dokumentów dotyczących tajnych służb USA.

Reportaż jest dostępny pod linkiem:  ARTE Reportage – Ekstradycja Juliana Assange’a – Obejrzyj cały dokument | ARTE po polsku

O ARTE.tv

ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tv ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej.

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE – nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce.

Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie https://www.youtube.com/c/ARTEtvDokumenty.

Więcej informacji i nowośc znaleźć można na Facebooku, Instagramie platformy oraz na kanale X.

Aby otrzymywać cotygodniowy newsletter z nowościami ARTE.tv można zapisać się na stronie https://www.arte.tv/pl/articles/newsletter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ