Rekordowa Parada Równości w Warszawie!

O jakich liczbach mowa? 

W miniony weekend Parada Równości była wiodącym wydarzeniem w Warszawie. Rzecznik urzędu miasta – Kamil Dąbrowa informował, że tegoroczna frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania i zanotowano rekordowy wynik – bo aż 47 tysięcy osób. Sami organizatorzy wydarzenia twierdzą, natomiast, że frekwencja była jeszcze większa i dobiła do 80 tysięcy! Wynik robi wrażenie. 

W tym roku, patronatem imprezy, po raz pierwszy był sam Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy. W tym roku, w maszerującym tłumie znalazła się także duża ilość znanych osób. Byli to między innymi: Julia Wieniawa, Robert Biedroń czy Jessica Mercedes.

 

Foto: East News: Jessica Mercedes oraz Julia Wieniawa, na Paradzie Równości 2019

Parada maszerowała ulicą Świętokrzyską, do metra, następnie ulicami Marszałkowską oraz Waryńskiego, do samego metra Politechnika. Następnie można było ją zobaczyć na alei Armii Ludowej. Ostatecznie wróciła pod Pałac Kultury i Nauki – Aleją Niepodległości, ulicą Tytusa Chałbińskiego oraz alejami Jerozolimskimi. Prawdopodobnie długość pochodu, to aż 8 kilometrów!

Zeszłoroczny wynik frekwencji to około 30 tysięcy uczestników. Nie ma więc wątpliwości, co do rosnącego zainteresowania, oraz tolerancji. Na Warszawskich ulicach tego dnia nie zabrakło barwnych, kolorowych i radosnych osób.

Poza przemarszem po Warszawie, w Hard Rock Cafe od 20:00 do 23:00, miał miejsce koncert “Love is Love”. Natomiast od godziny 22:00, organizatorzy zapraszali uczestników pochodu, na oficjalne After Party Parady Równości 2019, odbywające się w klubie Metropolis, przy ulicy Jasnej 1.

Kto był? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

623 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Konflikt Palucha i Tymka?

Właściciel BOR wyjaśnia ta sytuację. Ostatnio Paluch na swoim fanpage’u udostępnił nowy singiel Tymka -...