Bal Dziennikarzy odwołany

Bal Dziennikarzy odwołany! Dlaczego? Zaskakująca odpowiedź!

Bal Dziennikarzy odwołany! Impreza organizowana jest w Polsce od kilkunastu lat. Jednak w lutym przyszłego roku wydarzenie nie odbędzie się. Co jest powodem takiej decyzji?

Bal Dziennikarzy odwołany

Bal Dziennikarzy odwołany! Dlaczego? Fundacji zajmującej się organizacją wydarzenia nie udało się pozyskać zainteresowania sponsorów, którzy byliby chętni wesprzeć inicjatywę. Większość firm woli zainwestować w duże projekty, które przynoszą im medialny rozgłos.

-Firmy zakładają też własne fundacje i w ten sposób budują wizerunek marki odpowiedzialnej społecznie. Zdajemy sobie sprawę, że jako impreza środowiskowa nie jesteśmy w stanie zapewnić takich świadczeń, jak np. organizatorzy imprez sportowych, mam na myśli reklamę outdoorową, ale też przełożenie na liczbę publikacji w rozmaitych mediach – przyznał Mateusz Hładki, prezes Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy, w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Droższe bilety

Początkowo Fundacja myślała o podniesieniu cen biletów na bal, jednak wtedy koszt udziału w wydarzeniu byłby wyższy od środków przeznaczonych na pomoc charytatywną. Organizatorzy nie chcą, aby uczestnicy finansowali imprezę, dlatego niezbędna jest pomoc sponsorów.

– Kiedy Fundacja myślała o podwyższeniu cen biletów na bal, dostawaliśmy sygnały od gości, że nie jest to dobre rozwiązanie. Dziennikarze to nie jest środowisko, które zarabia najwięcej w kraju, a przypomnijmy, że koszt balu nie może być wyższy niż środki pozyskane na cel charytatywny. Pieniądze pochodzące ze sprzedaży cegiełek uprawniających do udziału w balu, to środki, które mają być przekazane na cel charytatywny.  Nie chcemy, żeby goście balu finansowali jego produkcję. Potrzebni są sponsorzy i partnerzy barterowi – mówił Mateusz Hładki.

Jest szansa?

Jednak prezes Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy nie traci nadziei. Mężczyzna liczy, że impreza odbędzie się wiosną 2017 roku.

– Liczę na to, że biorąc pod uwagę tradycje balu, jego prestiż oraz skuteczność w niesieniu pomocy potrzebującym dzieciom, sponsorzy będą zainteresowani dalszym udziałem w imprezie. Dołożymy wszelkich starań, żeby bal odbył się na wiosnę – mówi Mateusz Chładki.

Jak to się zaczęło?

Przypominamy, że Charytatywny Bal Dziennikarzy jest organizowany od 1998 roku. Uczestniczą w nim osoby ze świata polityki, biznesu i kultury. Wydarzenie zainicjowali dziennikarze z różnych środowisk medialnych. Jego celem jest niesienie pomocy chorym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji dzieciom. Do tej pory z balów udało się zebrać łącznie ok. 3 tysiące złotych.

—————————————-

Źródło zdjęć: www.baldziennikarzy.org

 

1 KOMENTARZ

  1. Inne grupy zawodowe jakoś potrafią zapłacić za swoje wejściówki, jedzenie i napoje na balach charytatywnych. Może nie zarabiają najwięcej, ale z pewnością więcej niż większość. Zdrowia im życzę i pieniędzy, by nie chodzili wyłącznie na imprezy gdzie dają im jeść i pić za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ