Proste linie na rękach gwiazd

Proste linie na rękach gwiazd! O co chodzi?

W sieci pojawiły się zdjęcia znanych osób z narysowaną prostą linią na dłoni. W ten symboliczny sposób gwiazdy wspierają usamodzielnianie się osób z zespołem Downa. Za każdą namalowaną prostą linię Telewizja Lifetime przekazuje 5 złotych na projekt „Mieszkanie chronione”, którego celem jest pomoc osobom z trisomią. Zatem kredki i flamastry w dłoń! Kto już włączył się w akcję  #LiniaProsta?

Wyjść na prostą

21 marca przypada pierwszy dzień wiosny, ale nie tylko. To właśnie wtedy obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Stowarzyszenie Bardziej Kochani i telewizja Lifetime rozpoczęło akcję charytatywną „Linia Prosta”, której celem jest zebranie pieniędzy na „Mieszkanie chronione”. Osoby przebywające w takim domu są przygotowywane przez specjalistów do prowadzenia samodzielnego życia.

Dlaczego symbolem akcji jest prosta linia?

Pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech, która wyróżnia osobę z zespołem Downa.

Proste linie na rękach gwiazd

Jak możesz pomóc? Wystarczy, że narysujesz na swojej dłoni narysować prostą kreskę i opublikujesz jej zdjęcie Facebooku, Instagramie czy na Twitterze z hashtagiem #LiniaProsta. Warto zdobyć się na ten krok, gdyż za każdą udostępnioną fotkę, telewizja Lifetime przekazuje 5 złotych na rzecz Stowarzyszenia Bardziej Kochani. Inicjatywa rozpoczęła się już 21 marca, ale potrwa do końca miesiąca, więc masz szanse jeszcze zdążyć! Do dzieła! Potrzebnych jest 20 000 złotych!

https://www.instagram.com/p/BRtm8gYgCLr/?taken-by=lifetimepolska

Do akcji włączyło się wiele gwiazd. Swoje poparcie dla inicjatywy wyrazili już m.in. Anna Lewandowska, Maffashion, Joanna Jędrzejczyk, Agnieszka Sienkiewicz, Urszula Dębska, Przemysław Saleta, Paweł Małaszyński, Rafał Maserak, Michał Szpak, Jakub Król oraz Alan Andersz.

https://www.instagram.com/p/BR6P79BAxTZ/?taken-by=lifetimepolska

https://www.instagram.com/p/BR6jwMEBpqr/

https://www.instagram.com/p/BR6cELFA5Np/?taken-by=lifetimepolska

Kto będzie następny? Może Ty?    

Potrzebna pomoc

Stowarzyszenie BARDZIEJ KOCHANI działa od 1997 roku i prowadzi punkt informacji oraz wsparcia, w ramach którego działa telefon zaufania. Organizuje również konferencje naukowe, warsztaty i szkolenia dotyczące zespołu Downa. Dodatkowo proponuje też małym dzieciom zajęcia wspomagające ich rozwój, konsultacje i warsztaty, a dla starszych zajęcia sportowe i na basenie.

 

————————————————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.instagram.com/lifetimepolska/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ