Powstało najmniejsze kino w Warszawie

Warszawa zaskakuje coraz większą liczbą inicjatyw kulturalnych. Niedawno przy ulicy Żurawiej powstało najmniejsze kino w stolicy – liczba miejsc została ograniczona do 33. Celem działania jest integracja lokalnej społeczności. Projekt realizowany pod nazwą „Sąsiedzkie Kino Amondo” powstał dzięki Fundacji Amondo Films.

Źródło: pixabay.comFundacja Amondo Films istnieje od 2010 r. Zrzesza ona twórców filmowych działających na całym świecie. Do zadań organizacji należy promowanie kinematografii. Fundacja tworzy warsztaty powiązane z tą tematyką, wydarzenia kulturalne, pokazy filmowe, zajmuje się także produkcją filmów fabularnych oraz dokumentalnych. Amondo Films jest autorem realizacji takich jak Maquinaria Panamericana czy Sapanta blue.

Niedawno w siedzibie fundacji, znajdującej się przy ulicy Żurawiej, powstało najmniejsze kino w stolicy. Składa się ono z dwóch sal: montażowej i kinowej, liczącej 33 fotele. Miejsce zostało utworzone w ramach pomysłu, aby zintegrować lokalnych mieszkańców. Na razie seanse zostały zaplanowane na środowe i piątkowe popołudnia o godz. 18.30. Koordynator inicjatywy, Adrianna Komakowska, podkreśla jednak, że termin może być zmieniony na potrzeby uczestników. Cykl pokazów rozpocznie się 23 października, a jego motywem przewodnim będą sąsiedzi. Zapoczątkuje go amerykański film w reżyserii Jamesa L. Brooksa – Lepiej być nie może. Na wszystkie projekcje wstęp jest bezpłatny. Każda z nich zostanie poprzedzona krótkim wstępem nawiązującym do danej tematyki. Wprowadzać w nią będą osoby, które mają kontakt ze światem filmu, m. in. aktorzy i reżyserzy, a po pokazie przewidziane są dyskusje. Widzowie będą do nich gorąco zachęcani.

Ulica Żurawia mieści się w dzielnicy Śródmieście i przeważnie kojarzy się jej mieszkańcom oraz bywalcom z ekskluzywnymi lokalami, budynkami oświaty czy siedzibami znanych stacji radiowych (Radio ZET, Radio ZET Chilli, Antyradio). Średnio zamożnym mieszkańcom może wydawać się mało dostępna pod względem kulturalno-wypoczynkowym. Być może najbardziej kameralne warszawskie kino zmieni odrobinę jej oblicze i zbliży do siebie lokatorów.

Repertuar:

23 października

Lepiej być nie może (1997)

28 października

Adam (2009)

30 października

Lokator (1976)

11 listopada

Mów mi Vincent (2014)

13 listopada

Delikatesy (1991)

18 listopada

Gran Torino (2008)

20 listopada

Dzielnica Lakeview (2008)

25 listopada

Kamienica w Madrycie (2000)


Źródło: metrowarszawa.gazeta.pl, www.audiowizualni.pl

 

________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.    

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ