PosterPlate. Metalowe obrazy na ścianę

Indywidualizm i niepowtarzalny styl to coś, co każdy chciałby wyrazić, również w swoim wnętrzu. PosterPlate to ponad 350 oryginalnych wzorów nadrukowywanych na metalowych blachach.

Źródło: materiały prasowe

Trochę historii

Reklamy drukowane na blachach narodziły się w Stanach Zjednoczonych, gdzie początkowo były wykorzystywane w celach promocyjnych, a dopiero z czasem zyskały na popularności i zaczęto je doceniać również jako element wystroju wnętrz. PosterPlate postanowiło przenieść ten pomysł na polski grunt i tak narodziły się metalowe plakaty: „PosterPlate powstał z pasji do sztuki i dobrego designu, z chęci połączenia zamiłowania do projektowania i tworzenia własnych wzorów z oryginalnym medium jakim okazały się blachy metalowe” – mówi Edward Ruszczyc, dyrektor kreatywny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz amerykańskiego Milwaukee Institute of Art & Design.

Inspiracje

PosterPlate czerpie inspiracje z szeroko pojętej popkultury, tworząc projekty nawiązujące zarówno do typowo polskich motywów, jak PRL, jak również do tematów uniwersalnych, takich jak filmy, muzyka, komiksy czy inspirujące hasła, które znajdują odbiorców na całym świecie. Autorami wzorów są młodzi artyści-graficy, absolwenci artystycznych uczelni i prawdziwi pasjonaci projektowania i tworzenia.

Manufaktura

Ze Studia Projektowego gotowy wzór trafia piętro niżej do manufaktury, gdzie jest następnie starannie nadrukowywany na arkuszach metalu. Każda blacha produkowana jest ręcznie oraz sygnowana podpisem Projektanta i Mistrza Produkcji, a także opatrzona hologramem gwarantującym oryginalność, dzięki czemu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny.

Montaż PosterPlate jest wyjątkowo prosty – mocowany na powierzchni za pomocą magnesu, pozwala na dowolne zestawienia różnych wzorów i zmianę układu plakatów w zależności od nastroju i inwencji twórczej właściciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ